Oblíbený trik, který usnadní vaření. Poklici jde jednoduše přichytit na ucho hrnce

Oblíbený trik, který usnadní vaření. Poklici jde jednoduše přichytit na ucho hrnce

Jak si usnadnit vaření? To je otázka, kterou si jistě pokládá každá hospodyňka, protože příprava teplých pokrmů je činnost, která zabírá nejvíce času. Odpovědi poskytují uživatelé internetu na svých webových stránkách nebo na sociálních sítích, kde sdílejí různá videa s vychytávkami. Pro tentokrát se life hack v kuchyni týká hrnců. Při vaření se totiž může využít též madel velmi efektivním způsobem, o kterém většina spotřebitelů nemá nejmenší tušení. O co jde?

Jednoduché řešení na očích

Lidé mají hrnce doma odjakživa, ale neumí je správně používat. Dá se to tak říci, protože o některých možnostech předmětů každodenní potřeby nemá většina lidí vůbec ponětí. Například hrnce mají svou skrytou funkci, což jistě mnohé uživatele překvapí. Týká se to hrnců s klasickými kovovými úchopy, což potvrzuje Wiktoria Niźniková na svém Instagramu, kde má profil pod přezdívkou @projektant_przestrzeni.

Mohlo by vás zajímat:  Levandulový olej ochrání před komáry doma i v přírodě
Zdroj obrázku: Freepik

Triky, které usnadní práci

V posledních letech se s různými kuchyňskými vychytávkami doslova roztrhl pytel. Zatímco některé patří do skupiny hloupostí nebo nerealizovatelných nápadů, jiné jsou opravdu praktické a pomohou usnadnit práci v kuchyni nebo přípravu jídel. To je i případ použití madel u hrnců na videu Wiktorie z Polska, která radí svým sledujícím s různými problémy v domácnosti. Její krátká videa jsou populární a na svém kontě má více než 31 tisíc sledujících, kteří se jejími nápady inspirují.

Kam s pokličkou?

Vaření patří mezi každodenní rutinní činnosti, proto je nasnadě si ji ulehčit. To ví i Wiktorie, která upozorňuje na skrytou funkci hrnců s poklicí. Ta je při vaření velmi horká a během přípravy jídla dochází k úniku vařící páry. Jenže kam pokličku odklidit, aby nedošlo k poškození kuchyňské desky? Stačí poklici otočit a madlo opřít o ucho hrnce. Hotovo, drží dokonale, do druhého ouška na opačné straně se pak může šikovně zapřít vařečka znečištěná omáčkou nebo vývarem. Tímto způsobem se neušpiní sporák a nepoškodí ani deska, navíc jsou poklice a vařečka vždy po ruce.

Zdroj: https://247newsagency.com/entertainment/156163.html
Přidat na Seznam.cz