Pink Hair 1450045 1280

Chladné měsíce dávají zabrat i vlasům. Poděkují za výživu a jemnou péči

Zimní měsíce dávají zabrat nejen našemu imunitnímu systému, ale trpí během nich i naše vlasy. Ty velmi často schováváme pod čepicí, kloboukem nebo lyžařskou přilbou. V důsledku toho se ale vlasy rády lámou, ztrácí svůj objem a trpí mastnotou.

Hlavním důvodem zhoršené kvality vlasů v zimě je nadměrné pocení. Možná si myslíte, že když schováte vlasy pod čepici, zamezíte přístupu studeného vzduchu. Pokožka na hlavě se ale v důsledku toho začne potit a zvyšuje se tvorba kvasinek a riziko výskytu lupů.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistá koupelna i bez chemie: stačí zajít do kuchyně a vypůjčit si několik surovin

Kvalitu vlasů zlepší váš jídelníček

Péče o vlasy v zimě přitom není nijak složitá. Na kvalitě vlasů se kromě kosmetických prostředků podepisuje i životností styl. Zdravá strava s dostatkem vitamínů a antioxidantů prospívá nejen imunitnímu systému, ocení ji ale také vlasy. Dopřejte si dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Vaše vlasy vám poděkují.

Zdroj obrázku: Pixabay

Běžnou stravu doplňte také přírodními doplňky stravy. Tyto doplňky tělo stráví stejně jako klasickou potravu. Dopřejte vašemu tělu především dostatek železa, vápníku, jódu a křemíku. Vlasům také neprospívají přechody z tepla do zimy. Těm ale v třeskutých mrazech zabráníte jen stěží.

Mohlo by vás zajímat:  V koupelně na nás číhají nebezpečné mikroby. Na nejproblémovější místa zapomínáme

Zbavte se chemických prostředků

Při zimní péči o váš účes volte především prostředky s přírodními látkami. Velmi účinný je suchý šampon, který nechte působit o něco déle, než jste zvyklí. Dobrá je také bezoplachová péče, která zanechá na vlasech tenký film chránící před nepříznivými vlivy. Pokud máte dlouhé vlasy, vlasové přípravky nanášejte od poloviny vlasů dolů. Tím zabráníte maštění pokožky na hlavě.

V zimě se také vyvarujte železným kartáčům a sponkám. Tvrdé kovy poškozují již tak utrápené vlasy. Pokud vlasy pravidelně fénujete, nevyužívejte horký, ale spíše vlažný vzduch. Před úpravou vlasů teplým vzduchem nebo žehlením také využijte doporučené ochranné přípravky.

Zdroj: https://food.ndtv.com/beauty/how-to-maintain-healthy-hair-the-hacks-youve-been-missing-out-on-1217364
Přidat na Seznam.cz