Na skvrny od propisky zafungují netradiční metody. Pomůžou potraviny i kosmetika

Na skvrny od propisky zafungují netradiční metody. Pomůžou potraviny i kosmetika

V domácnosti může dojít k různým nehodám. Mezi takové patří například vylité víno, pivo nebo skvrny od propisky nebo fixů. Jestli máte malé děti, počet nehod se ještě znásobí. Oblečení, ubrusy nebo nábytek mohou často utrpět natolik, že už skvrny nevyčistíte. Poradíme vám ale několik tipů, díky kterým můžete některé kousky zachránit. A to jen pomocí toho, co najdete doma v kuchyni.

Čím dříve na skvrnu přijdete, tím lépe půjde vyčistit

Na internetu najdete několik způsobů, jak skvrny odstranit. Musíte si jich ale všimnout co nejdříve, protože jestli je na materiálu necháte dlouho, půjdou už stěží odstranit a mohly by tam zůstat. Můžete si pomoci například kyselým mlékem, do kterého namočíte oblečení, které máte špinavé od propisky. Po 30 minutách oblečení vyndejte a vyperte. Pomoci si můžete také kombinací mléka a rajčat.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

Můžete oblečení, na kterém máte skvrny od pera, namočit do obyčejného mléka nebo použít polovinu rajčete. Tou třete skvrnu několik minut a posléze kousek oblečení namočte do studené vody a vyperte, jak jste zvyklí. Na bílé látky tu máme sůl a citron, což jsou osvědčené prostředky nejen na odstraňování skvrn, ale také na bělení. I tady musíte poté látku vyprat, aby skvrny opravdu zmizely.

Zdroj obrázku: Freepik

Opravdovým pomocníkem je šedé mýdlo nebo lihoviny

Jestli máte skvrnu staršího data, pomůže šedé mýdlo. Potírejte jím špinavé místo, opláchněte vodou a vyperte. Šedé mýdlo můžete použít také na skvrny na nábytku. Alkohol také pomůže zbavit materiály skvrn. Stačí ho navíc malé množství. Nalijte na skvrnu, nechte několik minut působit a poté setřete měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Nenápadní žrouti elektřiny: v pohotovostním režimu berou stále energii, pozor na tato zařízení

Lak na vlasy nemusí sloužit jen ke zpevnění účesu. Použijte ho také na skvrny, stejnou službu udělá také odlakovač. Mohou ale obarvit látku nebo kůži, proto při jejich používání dávejte pozor. Kolínskou vodu už možná nemáte v domácnosti, ale je to také prostředek, který účinně odstraní skvrny od pera nebo propisky. Zubní pasta nebo lak na vlasy budou fungovat také na skvrny na podlaze.

Zdroj: https://tide.com/en-us/how-to-wash-clothes/how-to-remove-stains/ink-stains
Přidat na Seznam.cz