Příjemně měkké prádlo po každém vyprání si můžete užít i vy. Stačí zapojit několik triků

Příjemně měkké prádlo po každém vyprání si můžete užít i vy. Stačí zapojit několik triků

Některé tkaniny mají po vyprání tendenci tuhnout a stávají se po několika cyklech drsnými. S tímto problémem se můžete setkat především u ručníků nebo ložního prádla, ale můžete ho pozorovat i na běžném oblečení. Příčinou tohoto efektu je přítomnost velkého množství prášku, který se během praní z látky zcela nevyplaví. Chcete-li vždy dosáhnout při praní perfektního výsledku, tedy že všechno vaše prádlo zůstane měkké a příjemné na dotek, můžete aplikovat některý z následujících tipů.

Jak dosáhnout vždy měkkého prádla

Pokud po dosušení zjistíte, že je prádlo tuhé nebo nadměrně tvrdé, lze tento problém vyřešit některým z následujících prostředků či postupů.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejný peroxid vodíku není jen dezinfekce, skvěle působí při péči o tělo i domácnost

Aviváž

Klasický způsob, jak změkčit prádlo, je používání aviváže. Aviváž by se k měla přidávat až k poslednímu máchání, jelikož lépe působí ve vodě nižší teploty. Pokud perete v ruce, přidejte trochu aviváže k poslední propírce, u automatické pračky stačí aviváž dávkovat před zahájením praní do správné nádržky, pračka si ji podle programu načerpá sama.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a jedlá soda

Je-li prádlo po vyprání tvrdé, vložte jej opět do pračky a nastavte ji na nejvyšší teplotu povolenou pro danou tkaninu a nejnižší otáčky. Do nádržky nasypte jedlou sodu nebo nalejte ocet, případně můžete přidat mořskou sůl či éterický olej, a spusťte prací program. Obdobným způsobem lze použít také kyselinu citronovou rozpuštěnou ve vodě s několika kapkami tea tree oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Krtci nesnesou specifické vůně. Jako prevence poslouží měsíček, řebčík nebo máta

Sušení v sušičce

Prádlo lze změkčit také v sušičce – ručníky například můžete nechat 10 minut sušit a následně je normálně vyvěsit. Velmi dobrým prostředkem jsou pak koule z vlny, které působí jako aviváž. Ty se přidávají právě k sušení, aby odstranily případné zbytky pracích prostředků. Velmi podobným prostředkem jsou pak ekologické koule, které se přidávají do pračky a lze jejich prostřednictvím redukovat množství použitého pracího prostředku.

Zdroj: https://www.theadairgroup.com/blog/2019/10/14/its-so-fluffy-7-tips-to-help-keep-your-sweatshirt-soft-even-after-washing/
Přidat na Seznam.cz