Netradiční použití čajových sáčků vypadají bizarně, ale hospodyňky na ně nedají dopustit

Čaj patří mezi jeden z celosvětově nejoblíbenějších nápojů. Připravit se dá různými způsoby. Tím nejjednodušším je hodit sáček do hrnečku a zalít ho vodou. A co po vylouhování? Každý daný sáček vyhodí, což je velká chyba. Rozhodně by neměl končit v koši, protože i když se může na první pohled jevit jako odpad, má i další druhotné využití. I když může na první pohled působit lehce bizarně.

Čajový sáček je osvědčeným univerzálním čističem

Použít čajový sáček lze třeba i na jednoduché čištění koberců. Stačí je osušit, jejich obsah nasypat na povrch koberce, nechat ho uschnout a poté koberec vysušit ve vakuové sušárně. Také s nimi skvěle vyleštíte:

  • Okna
  • Zrcadla
  • Sklo

Stačí vložit čajové sáčky do teplé vody a roztok nalít do lahve s rozprašovačem. Povrch postříkejte a otřete suchým hadříkem. Obsah použitých čajových sáčků můžete využít také na leštění nábytku a podlah. Stejně jako u oken poté použijte suchý hadřík. Jestli se vám nedaří zbavit nádobí tuku, i na to můžete použít čajové pytlíky. Stačí je namočit do teplé vody, do té poté vložit nádobí. Pomohou také vyčistit kanalizaci.

Mohlo by vás zajímat:  Řada lidí vůbec netuší, jak správně mikrovlnku čistit. Na jednu zásadní věc úplně zapomínají
Zdroj obrázku: Pixabay

Jestli se chcete zbavit nepříjemných pachů nejen v domě, použijte na to čajové sáčky. Můžete nalít obsah použitých čajových sáčků do krabice na stelivo pro kočky. Další možností je chladnička nebo popelnice. Tam všude vás čajové pytlíky zbaví nepříjemných zápachů. Použít je můžete také do bot. 

Jestliže nemáte osvěžovač vzduchu, dejte si do skříně nebo jiné části místnosti několik čajových sáčků. A pokud jste zrovna krájeli cibuli, česnek nebo jste zpracovávali rybu, pomocí čajových pytlíků se vám podaří dostat zápach z rukou. Stačí je otřít ruce jejich obsahem a opláchnout. 

Čajové pytlíky využijete také na zahradě

Jestliže vaše rostliny hodně napadá plíseň, namočte několik použitých čajových sáčků do teplé vody a vodu nechte ztmavnout. Roztokem poté postříkejte rostliny. Sáčky působí také jako přírodní půdní hnojivo, stačí nasypat jejich obsah na zem, kde rostliny rostou.
Domácí kompost je skvělá věc a díky čajovým sáčkům do něj můžete přispět. Sáčky mohou odpuzovat hmyz, a proto se hodí na vaši zahradu. Jestli chcete ještě účinnější lék proti mravencům, čaj smíchejte s mátovým olejem.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě věci z kuchyně by měly mít hospodyňky při ruce i v koupelně. Úklid s nimi bude hračka

Věděli jste, že i takto se dají použité čajové sáčky využít? Teď už je rozhodně nebudete vyhazovat. Skladovat je můžete také v ledničce, kde vám vydrží několik týdnů. 

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/13-uses-for-tea-bags/
Přidat na Seznam.cz