Nahledovy

Byty mizí a poptávka po nich stále stoupá. Co dál?

“Sháním byt v Praze.” “Rádi bychom se s rodinou přestěhovali do většího bytu, ale nemáme na to peníze.” “Kamarád kupoval podobně velký byt před rokem za mnohem méně peněz. Já zase dostala výhodnější hypotéku.” Podobná prohlášení jsou slyšet čím dál častěji. A souvisí spolu víc, než se na první pohled zdá.

Levné hypotéky, nízká nezaměstnanost a rostoucí trend české ekonomiky. Zároveň ale také zvyšující se ceny stavebních prací, problémy s územními plány a komplikované povolování nových staveb. Když si k pozitivům a negativům ovlivňujícím v současnosti trh s nemovitostmi přidáte ještě trend stěhování se do velkých měst, je jasné, že situace je více než napjatá.

Mohlo by vás zajímat:  Můj BYT, můj hrad!

Zejména pak v hlavním městě, kde mají zájemci o nové bydlení nejvyšší platy a často si pořizují byty na investici. Nesmíme zapomenout ani na bohaté cizince, kteří si byty v Praze kupují jako dovolenková sídla.

01

Ne na každého se dostane

Přestože ceny stoupají, stoupá i prodej bytů v Praze. Prodávají se i takzvané “ležáky”, tedy byty, o které delší dobu nikdo nejevil zájem. Developeři by z nastalé situace sice mohli mít radost, ve skutečnosti je ale trápí, že nemohou pokrýt požadavky všech.

Mohlo by vás zajímat:  Projekt NA VACKOVĚ nabízí moderní metropolitní byty!

Díky developerským projektům se totiž letos rozšíří nabídka nových bytů o 3,5 %, poptávka se ale zvedne až o 5,6 %.

Nová generace družstevních bytů

Nové byty v Praze nabízí například společnost Finep, a to v pěti různých projektech. Celkem tak můžete vybírat z téměř 400 bytů ve Stodůlkách, Štěrboholech, Proseku, Hostivaři a Vysočanech.

02

Specialitou jsou pak družstevní byty Finep, které kombinují nižší pořizovací cenu s vysokým standardem bydlení. Družstevní bydlení je tak ideálním řešením pro mladé páry, které mají hluboko do kapsy i velké rodiny počítající každou korunu.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny nemovitostí rostou. Jak toho využít a dům prodat co nejvýhodněji?

Žijte tak, jak jste vždy chtěli

Levné hypotéky můžete využít také k tomu, že si splníte sen o vlastním bydlení se zahradou. Finep řeší i prodej rodinných domů v Praze a v této chvíli nabízí domy ve Štěrboholech a v projektu Britská čtvrť ve Stodůlkách.

03

Domy s dispozicemi 4+kk a 5+kk mají užitnou plochu až 167 m2 a pozemky o velikosti až 463 m2. Na takové zahradě můžete pohodlně uspořádat grilovací párty, vybudovat bazén nebo pěstovat vlastní zeleninu.

Přidat na Seznam.cz