Nahledovy

Na co se zaměřit při výběru ideálního bytu pro rodinu?

Máte pocit, že vaší rodině stávající bydlení nevyhovuje? Jedním z nejčastějších důvodů je nedostatek místa. K dalším patří špatná občanská vybavenost a jiné neduhy lokality. Prozradíme vám, jak postupovat při výběru nového bytu a na co se nejvíce zaměřit.

Vlastnosti lokality

K nejdůležitějším kritériím patří lokalita. Předpokládáme, že vaše rodina nebude trávit všechen čas doma, byť jsou nové byty v Praze velmi útulné. Proto je vhodné vybrat byt, v jehož blízkosti je dostatek zelených ploch, sportovišť a jiných míst, kde budete ve svém volném čase rádi pobývat.

Mohlo by vás zajímat:  Nájemní bydlení generuje zisky

Samozřejmostí by měla být i velmi dobrá občanská vybavenost. Tzn. obchody, školky, úřady a další služby v bezprostředním dosahu bydliště. Příkladem takového bydlení jsou tyto byty na prodej Praha 4.

01

Důležitá je i dostupnost hromadné dopravy, která danou lokalitu propojuje s ostatními městskými částmi. Cestování MHD je po Praze často rychlejší než přemísťování vlastním vozem.

Dispozice nového bytu

Developerské projekty v Praze bývají navrženy s ohledem na potřeby různých skupin obyvatel. V nabídkách tak nechybí garsoniéry a 1+1, nejprodávanější 2+1 a samozřejmě ani mnohem větší byty. Pokud jste doposud obývali menší byt, pořádně se nad dispozicemi zamyslete. Uvědomte si, že vaše děti budou potřebovat vlastní dětský pokoj a vy zase ložnici. Větším bytem získají členové rodinného klanu tolik potřebné soukromí a nebudou se cítit jako sardinky. Pro rodinu s jedním dítětem je minimem dvoupokojový byt.

Mohlo by vás zajímat:  Podlahové vytápění zajišťuje úspory i rovnoměrně vytopený vzduch

02

Pozor na udávanou cenu

Jakmile se pustíte do hledání bytu, budete moct srovnávat také na základě ceny za metr čtvereční. Jakkoliv se zdá, že jde o objektivní srovnávací parametr, v praxi někteří prodejci do výpočtu obytné plochy zahrnují také garáž, terasu a balkon. Nenechte se nemile překvapit a dejte si na tyto praktiky pozor.

Přidat na Seznam.cz