Nahledovy

Na co se zaměřit při výběru ideálního bytu pro rodinu?

Máte pocit, že vaší rodině stávající bydlení nevyhovuje? Jedním z nejčastějších důvodů je nedostatek místa. K dalším patří špatná občanská vybavenost a jiné neduhy lokality. Prozradíme vám, jak postupovat při výběru nového bytu a na co se nejvíce zaměřit.

Vlastnosti lokality

K nejdůležitějším kritériím patří lokalita. Předpokládáme, že vaše rodina nebude trávit všechen čas doma, byť jsou nové byty v Praze velmi útulné. Proto je vhodné vybrat byt, v jehož blízkosti je dostatek zelených ploch, sportovišť a jiných míst, kde budete ve svém volném čase rádi pobývat.

Mohlo by vás zajímat:  Nájem bytu na dobu určitou má výhody, ale také negativa

Samozřejmostí by měla být i velmi dobrá občanská vybavenost. Tzn. obchody, školky, úřady a další služby v bezprostředním dosahu bydliště. Příkladem takového bydlení jsou tyto byty na prodej Praha 4.

01

Důležitá je i dostupnost hromadné dopravy, která danou lokalitu propojuje s ostatními městskými částmi. Cestování MHD je po Praze často rychlejší než přemísťování vlastním vozem.

Dispozice nového bytu

Developerské projekty v Praze bývají navrženy s ohledem na potřeby různých skupin obyvatel. V nabídkách tak nechybí garsoniéry a 1+1, nejprodávanější 2+1 a samozřejmě ani mnohem větší byty. Pokud jste doposud obývali menší byt, pořádně se nad dispozicemi zamyslete. Uvědomte si, že vaše děti budou potřebovat vlastní dětský pokoj a vy zase ložnici. Větším bytem získají členové rodinného klanu tolik potřebné soukromí a nebudou se cítit jako sardinky. Pro rodinu s jedním dítětem je minimem dvoupokojový byt.

Mohlo by vás zajímat:  Byty mizí a poptávka po nich stále stoupá. Co dál?

02

Pozor na udávanou cenu

Jakmile se pustíte do hledání bytu, budete moct srovnávat také na základě ceny za metr čtvereční. Jakkoliv se zdá, že jde o objektivní srovnávací parametr, v praxi někteří prodejci do výpočtu obytné plochy zahrnují také garáž, terasu a balkon. Nenechte se nemile překvapit a dejte si na tyto praktiky pozor.

Přidat na Seznam.cz