Brousit kočce drápky nemusí být žádná věda. Většinu doporučených pomůcek nahradí věc, kterou má doma každý kutil

Brousit kočce drápky nemusí být žádná věda. Většinu doporučených pomůcek nahradí věc, kterou má doma každý kutil

Kdo má doma kočku, ten moc dobře ví, že s ní nejsou jenom radosti, ale jsou s ní také starosti. Je třeba starat se o to, aby měla dostatek potravy a tekutin, stejně jako je nezbytné starat se o kvalitu její srsti. Opomíjet nesmíme ani na správné vybavení, jako jsou kočičí škrabadla, nebo toalety. A i když toto všechno máme, stále nesmíme zapomínat ani na to, že u koček je třeba starat se o jejich drápky. Ty postupně rostou a ne vždy si je kočka sama zvládne obrousit tak, jak je potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Menu v all inclusive hotelu nemusí vůbec odrážet tradiční pokrmy dané destinace

Není třeba utrácet

Veterinární lékaři, stejně jako zkušení prodavači ve zverimexech jistě rádi poradí, jak drápky ošetřovat a co používat. Na trhu existuje celá řada pomůcek, od jednoduchých pilníků, až po složitější přístroje. Nutno počítat s tím, že ty, stejně jako mnoho dalších věcí, něco stojí. A práce s nimi nemusí být vždy jednoduchá a ošetření drápků tak může být doslova noční můrou.

Zdroj obrázku: Freepik

Není proto divu, že někteří majitelé koček se o drápky svých mazlíčků sami skoro nestarají. Pokud vidí, že drápky vyrostly více, vezmou kočku a vyrazí s ní k veterináři. Ten se o správné ošetření a zkrácení již postará. Je ale třeba počítat s tím, že to bude za poplatek, který se může lišit napříč celou republikou.

Mohlo by vás zajímat:  Je alarmující, jak málo pereme ložní prádlo. Slabé jedince nepříjemně překvapí, co se v něm může nacházet

Pomůže něco z domácí dílny

Pokud jste si kočku pořídili nově a potřebujete jí ošetřit drápky, ale nevíte čím, nebojte se improvizovat. Obrousit je není nutné vždy jenom pilníkem. Pomoci může i něco, co má doma každý kutil. Máme na myslí brusný papír. Ten koupíte poměrně levně v každém hobby marketu. A můžete si dokonce vybrat z konkrétní hrubosti. Místo různých typů pilníků lze kočce ošetřovat drápky i takto. Použití brusného papíru může být mnohdy pohodlnější, šetrnější a také efektivnější, než klasické pomůcky prodávané v obchodech se zvířaty. Stačí pár kusů různých zrnitostí a váš domácí mazlíček bude mít drápky vždy dokonalé.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz