Brousit kočce drápky nemusí být žádná věda. Většinu doporučených pomůcek nahradí věc, kterou má doma každý kutil

Kdo má doma kočku, ten moc dobře ví, že s ní nejsou jenom radosti, ale jsou s ní také starosti. Je třeba starat se o to, aby měla dostatek potravy a tekutin, stejně jako je nezbytné starat se o kvalitu její srsti. Opomíjet nesmíme ani na správné vybavení, jako jsou kočičí škrabadla, nebo toalety. A i když toto všechno máme, stále nesmíme zapomínat ani na to, že u koček je třeba starat se o jejich drápky. Ty postupně rostou a ne vždy si je kočka sama zvládne obrousit tak, jak je potřeba.

Není třeba utrácet

Veterinární lékaři, stejně jako zkušení prodavači ve zverimexech jistě rádi poradí, jak drápky ošetřovat a co používat. Na trhu existuje celá řada pomůcek, od jednoduchých pilníků, až po složitější přístroje. Nutno počítat s tím, že ty, stejně jako mnoho dalších věcí, něco stojí. A práce s nimi nemusí být vždy jednoduchá a ošetření drápků tak může být doslova noční můrou.

Zdroj obrázku: Freepik

Není proto divu, že někteří majitelé koček se o drápky svých mazlíčků sami skoro nestarají. Pokud vidí, že drápky vyrostly více, vezmou kočku a vyrazí s ní k veterináři. Ten se o správné ošetření a zkrácení již postará. Je ale třeba počítat s tím, že to bude za poplatek, který se může lišit napříč celou republikou.

Mohlo by vás zajímat:  Malé kuličky hrášku je škoda nemít v jídelníčku. Jejich přínos pro zdraví je obrovský

Pomůže něco z domácí dílny

Pokud jste si kočku pořídili nově a potřebujete jí ošetřit drápky, ale nevíte čím, nebojte se improvizovat. Obrousit je není nutné vždy jenom pilníkem. Pomoci může i něco, co má doma každý kutil. Máme na myslí brusný papír. Ten koupíte poměrně levně v každém hobby marketu. A můžete si dokonce vybrat z konkrétní hrubosti. Místo různých typů pilníků lze kočce ošetřovat drápky i takto. Použití brusného papíru může být mnohdy pohodlnější, šetrnější a také efektivnější, než klasické pomůcky prodávané v obchodech se zvířaty. Stačí pár kusů různých zrnitostí a váš domácí mazlíček bude mít drápky vždy dokonalé.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz