Slavní herci přiznávají, že se nemyjí každý den. Odborníci na to mají jasný názor

Slavní herci přiznávají, že se nemyjí každý den. Odborníci na to mají jasný názor

Co je pravdy na tom, že když se nebudeme mýt každý den, prospíváme tím svému zdraví? Nejen herci se uchylují k tomu, že se myjí pouze jednou za čas. Například herci Mila Kunisová a Ashton Kutcher přiznávají, že se nesprchují denně. Tento pár se nebojí na veřejnosti přiznat, jak to má s hygienou. Jak na to ale nahlížejí odborníci?

Jak často bychom se měli mýt?

Jak často bychom se tedy měli mýt, abychom byli čistotní? Názory se na toto téma hodně různí. Je totiž potřeba rozlišit, jestli se skutečně chceme nemýt, nebo si denně omyjeme alespoň žínkou důležité části těla, které se hodně potí. Herci už loni prohlásili, že se nekoupou každý den, protože to není pro jejich pokožku dobré.

Mohlo by vás zajímat:  Denně ho používáme, jeho údržbě se ale věnuje málokdo. Přitom čistý počítač vydrží déle funkční

I když byli malé děti, koupali se pouze v případě, že byli skutečně špinaví. Je pravdou, že mnoho rodičů vyznává tento systém, kdy malé děti koupou jednou za dva nebo tři dny, miminka jen otírají denně žínkou, ale vyložené je ve vodě nemáčejí. Herec Kutcher se přiznal, že si žínkou myje podpaží a rozkrok. Po natáčení si pak myje obličej, aby smyl nečistoty. Podobně je na tom i jeho partnerka Mila.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi herci není mytí oblíbenou činností

Nejen Kutcher nebo Kunisová, ale také další herci a osobnosti se přiznali, že se denně nesprchují. Nemají to zapotřebí, navíc to ocení i jejich pokožka. Osobní hygiena je samozřejmě důležitá, ale hodně záleží na tom, jak často se myjete a také jaké přípravky k tomu používáte. Prostředky z obchodu totiž obsahují spoustu látek, které mohou vysušit pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Ve vlastním v metropoli? Byty Na Vackově na pražském Žižkově lákají na novou etapu!

Důležité je mít také kvalitní doplňky k mytí. Drsné houby nejsou pro pokožku vhodné, pokud zrovna neděláte peeling. Každodenním drhnutím můžete kůži poškodit. Antibakteriální mýdla sice pomohou od nečistot, zároveň ale naruší rovnováhu pokožky. Proto i odborníci radí nejen rodičům, že denní koupání není nutné. Záleží ale na tom, jestli jste ten den cvičili nebo jste měli jen méně náročnou aktivitu.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/blog/showering-daily-is-it-necessary-2019062617193
Přidat na Seznam.cz