Jedlá soda nepatří jen do kuchyně. Její skvělé účinky na zdraví zná málokdo

Jedlá soda nepatří jen do kuchyně. Její skvělé účinky na zdraví zná málokdo

Víte, že prášek do pečiva můžete využít také jinde než v kuchyni? Skvěle se totiž hodí na rány, puchýře, nebo dokonce otoky. Je to produkt, který má každá hospodyňka ve své kuchyni. Nesmí chybět nejen při vaření, ale poslouží také jako skvělý pomocník při úklidu celé domácnosti. Vyplatí se ho mít v lékárničce, protože pomůže odstranit neduhy, které by vás jinak trápily delší dobu.

Jedlá soda se používá už několik staletí

Jedlá soda je prostředek, který má bohatou historii. Má spoustu využití nejen v domácnosti, ale také na zahradě. Pohlcuje pachy, také neutralizuje kyseliny a má čisticí účinky, které vás zbaví například vodního kamene v koupelně. Je ale vhodná také pro lékařské účely. Můžete ji také použít v případě, že vás kousnul komár nebo máte drobné ranky na těle.

Mohlo by vás zajímat:  Použít při praní nevábně vonící tekutinu může paradoxně předejít zápachu, který mnoho domácností zná

Jak ji ale používat? Můžete si vyrobit pastu, kterou kromě jedlé sody tvoří také lžička vody. Smíchejte a pastu naneste na bolavé místo na pokožce. Dávejte si ale pozor, protože jedlá soda není kvůli svým vlastnostem vhodná na mokvající rány. Bodnutí komárem ale dokáže zmírnit, stejně tak se hodí pro děti, které mají čerstvě po očkování. Bude se hodit také v případě popálenin nebo nepříjemného zápachu z úst.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí jedlé sody si můžete pročistit tělo

Jedlou sodu můžete využít také v případě, že si chcete pročistit tělo. Zbavíte se nejen toxinů z organismu, ale také si upravíte pH v těle na optimální hodnotu. Můžete si denně dopřát nápoj vyrobený právě z jedlé sody. Dávejte si ale pozor, jestliže máte překyselený organismus, není vhodné kombinovat jedlou sodu s cukrem.

Mohlo by vás zajímat:  S rýží je život mnohem jednodušší. Zjistěte, kde všude se dá šikovně využít

Terapie a očista těla by pak neměly trvat déle než tři týdny. Proto bude vhodné poradit se s lékařem, jestli je tento prostředek na očistu vhodný právě pro vás. Jsou i jiné metody, kterými detoxikujete organismus a zároveň nejsou chemického původu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/baking-soda-benefits-uses
Přidat na Seznam.cz