Uklizená domácnost během půl hodiny: S těmito deseti triky vás už nečekaná návštěva nepřekvapí

Uklizená domácnost během půl hodiny: S těmito deseti triky vás už nečekaná návštěva nepřekvapí

Je víkend večer, když náhle zazvoní telefon se zprávou, že přátelé dorazí během půl hodinky za vámi domů. Co dělat, když je domácnost po celém týdnu zaneřáděná? Každý se jistě v takové situaci ocitl, ale není čas na zoufání, je nutné konat. Co je zapotřebí udělat během tak krátkého času a s čím počítat dopředu, aby přátelé nabyli dojmu, že váš domov je dokonale čistý?

1.     Potraviny v dózách a sklenicích

První zásadou je, že na lince či stole nesmí být sáčky s různými potravinami nebo přísady, jako je sůl nebo cukr v původních obalech. Nevypadá to vzhledně, proto hned po nákupu vše přesypejte do dekorativních dóz a sklenic, které vypadají vždy dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Jak nakládat s domácím odpadem správně a také efektivně

2.     Ukliďte lahve do špajzu nebo na balkon

Balíky s vodou a limonádami za dveřmi nebo u lednice a každý si bere dle potřeby? Před návštěvou je vhodné balíky nebo prázdné kartony uklidit, ideálně do chladničky, špajzu, skříně nebo na balkon.

3.     Rychlý úklid koupelny

Hosté jistě půjdou do koupelny a na toaletu, proto v rychlosti nalijte směs na čištění do toalety a zkontrolujte prkénko i okolí, zda je vše hygienicky čisté. Otřete zrcadlo pomocí čističe na sklo a opláchněte sprchový kout nebo vanu vodou. Vzduch osvěžte sprejem nebo osvěžovačem vzduchu. Připravte čisté ručníky na ruce a špinavé dejte do pračky. Doplňte mýdlo a otřete umyvadlo od nečistot. Do koupelny můžete postavit pokojovou rostlinu, která zakryje nedostatky.

Mohlo by vás zajímat:  Uspořádaná předsíň je vizitkou uklizené domácnosti. Pomůžou chytré úložné prostory

4.     Bylinky v květináčích v kuchyni

Výborně vypadají v kuchyni bylinky v květináčích, které lze použít pro přípravu pokrmů, navíc příjemně provoní interiér.

5.     Dekorativní polštáře a potah na starou sedačku

Nemáte na novou sedačku? Kupte si různé dekorativní polštáře nebo nový potah, abyste mohli starou pohovku kdykoli přikrýt.

6.     Mísa s ovocem

Jak vylepšit vzhled obývacího pokoje? Efektně vypadá velká mísa s ovocem na stole, citrusové plody navíc krásně provoní vzduch.

Zdroj obrázku: Freepik

7.     Květiny dodají na životě

Pokojové rostliny i čerstvě řezané květiny dodají interiéru šmrnc a život, k tomu příjemně voní. Některé pokojovky zároveň vyčistí vzduch od toxinů a nežádoucích látek.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché tipy, jak zvlhčit suchý vzduch během topné sezóny

8.     Ztlumené osvětlení zakryje prach

Co si budeme namlouvat, jistě jste nestihli utřít prach na všech poličkách, v knihovně nebo stolku, proto raději ztlumte světlo nebo zapalte svícen. Tlumené osvětlení vypadá zajímavě a leckteré nedostatky skryje.

9.     Zatáhněte žaluzie nebo závěsy

Špinavá okna? Žádný problém, stačí zatáhnout žaluzie nebo zarovnat závěsy tak, aby nebyly vidět neuklizené parapety.

10.   Obraz nebo plakát překryje šmouhy

Viditelný nedostatek na zdi? Odloupnutá omítka? Stačí na dané místo pověsit obraz nebo nalepit zajímavý plakát.

Zdroj: https://www.thespruce.com/cleaning-checklist-before-guests-5080450
Přidat na Seznam.cz