Kus alobalu není jen k zabalení jídla, zkušené hospodyňky znají překvapivá využití pro celou domácnost

Hliníková fólie má mnoho využití. Od udržení tepla, až po balení potravin a grilování. Takové využití je v domácnosti velmi časté a nejběžnější. Ale věděli jste, že hliníková fólie má i jiné a také velmi efektivní využití, které vám ulehčí čas, peníze i práci? Triků, kdy vám hliníková fólie ulehčí práci, je nespočet. Ovšem, připravili jsme pro vás pár těch nejefektivnějších, které ve své domácnosti uplatníte nejvíce.

Přes mytí nádobí, ostré nůžky, až po napečeniny

Věděli jste, že taková hliníková fólie je dokonalou mycí houbou? Ano, tak dokonalou, že bude vhodná na suché i mokré mytí. Vytvořte z kusu alobalu “kouli” a jednoduše otírejte špinavé nádobí. Tímto způsobem vyčistíte i troubu, napálený gril či plech. Stejně jako dobře vyčistíte nádobí, stejně skvěle nabrousíte nůžky. Stačí, když budete fólii stříhat. Tímto jednoduchým způsobem budou vaše nůžky zase jako nové a ostré.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napálená žehlička

Čeká vás hromada prádla k vyžehlení, ale vaše žehlička vypadá jako připálená letlampou? Bohužel tento jev je velmi častý, protože mnoho oblečení obsahuje syntetická vlákna, která se na žehličku jednoduše přiškvaří. Pokud máte žehličku studenou, zmačkejte kusy fólie do kuličky, třeba ty, kterými jste si brousili nůžky a jednoduše žehličku fólií přetírejte. Díky fólii také můžete nepříjemné žehlení urychlit. Vložte pod potah na žehlícím prkně hliníkovou fólii a oblečení žehlete běžným způsobem. Teplo ze žehličky nepronikne k podlaze, ale naopak se teplo odrazí a poputuje zpět nahoru.

Mohlo by vás zajímat:  Skořápky od vajíček nemají v koši co dělat, vybělí prádlo a dodají tělu cenné látky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ochrana podlahy pod nábytkem

Přemísťování nábytku bez ochrany nohou vede ke zničení podlahy. Abyste takovému poškození předešli, můžete použít hliníkovou fólii, kterou přilepíte na nohy. Jako poslední způsob využití, vám představíme fólii v kuchyňské lince. Tedy, přesněji na polici v kuchyňské lince. Rozprostřete na police fólii a těště se z rozjasněných skříněk, ve kterých bude jednodušší hledat oku nedostupné nádobí.

Přidat na Seznam.cz