cleaning-5476959_1920

Na jarní úklid bez stresu a shonu systematicky a s dobrou náladou

Známe to všichni – s přicházejícím oteplením nastává čas na důkladný jarní úklid, který zahrnuje absolutní „debordelizaci“ bytu či domu. Umýt všechna okna, zlikvidovat prach a nečistoty za nábytkem, přerovnat skříně a vytřídit nenošené oblečení. To jsou jen některé činnosti, které je potřeba v souvislosti s jarním úklidem udělat. Jak si tuto, pro většinu lidí, neoblíbenou povinnost zpříjemnit a zjednodušit? Poradíme!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

S chutí do toho, půl je do hotovo!

Zní to jako klišé, ale opravdu to tak je. Pokud vyrazíte do boje s nepořádkem v dobré náladě, půjde vám úklid nejen dobře od ruky, ale navíc se u toho skvěle pobavíte. Proč si nepustit oblíbenou muziku a neprozpívat se od mytí dlaždic v koupelně až po stírání prachu z obrazů a poliček? Tip pro odvážné: když sranda, tak pořádná – bláznivé tanečky povoleny! Připravte si veškeré čisticí prostředky. Pokud zjistíte, že vám něco chybí, nevadí! Jde to i bez chemie. Nejlepšími pomocníky při úklidu a desinfekci jsou: jedlá soda, ocet a kyselina citronová. Další rada zní – postupujte systematicky:

  • místnost po místnosti,
  • shora dolů,
  • podle činnosti.
Mohlo by vás zajímat:  Ocet a jedlá soda vyčistí pračku a zbaví ji zápachu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Najděte si způsob, který vám vyhovuje

Každý na to jde jinak. Někdo uklízí místnosti postupně – lze vyčlenit na každý den jeden pokoj a ten opravdu důkladně vyčistit. Postup shora dolů je komplikovanější. Začínáme u stropů – ano, prach sedá i na zdi a strop, proto je vhodné prachovkou lehce zeď otřít. Pokračujeme přes poličky, okna a další dekorace, až nakonec skončíme u podlah. Tento postup zaručuje, že nezůstane žádné místo bez povšimnutí. Jako poslední je v našem výčtu systém úklidu podle činnosti. Tato forma úklidu vyžaduje větší plánování a uklízí se celý byt nebo dům najednou. Začneme např. mytím oken v celém domě, pokračujeme setřením prachu atd. Tento způsob nezaručuje, že vše zvládnete v jeden den. Přejeme, ať vám jde úklid od ruky.

 

Přidat na Seznam.cz