Strom štěstí vnese domů bohatství a pozitivní energii. Na oplátku vyžaduje jen málo

Strom štěstí vnese domů bohatství a pozitivní energii. Na oplátku vyžaduje jen málo

Strom štěstí je pokojová rostlina, která přináší prosperitu a pozitivní auru. Často si ji lidé kupují nejen kvůli jejímu přitažlivému vzhledu, ale také kvůli nízkým požadavkům na péči. Jen si pamatujte několik jednoduchých pravidel a tuto rostlinu si užijete dlouhou dobu.

Strom štěstí vás zbaví špatné energie

Tato rostlina se vyznačuje masitými zelenými listy, špičky listů se mohou zbarvit do červena. Na konci výhonků starší rostliny mohou také vznikat malé, bílé nebo růžové květy. Číňané věří, že tato rostlina dokáže zbavit domov špatné energie. Této rostlině se nejvíce daří na středně slunném místě.

Mohlo by vás zajímat:  Uklizená domácnost během půl hodiny: S těmito deseti triky vás už nečekaná návštěva nepřekvapí

Proto byste jej měli umístit na okno, které směřuje na jihovýchod nebo západ, určitě však dbejte na to, aby se rostlina vyhnula přímému slunečnímu záření. Nejlepší teplota pro tuto rostlinu se pohybuje od 20 do 26 stupňů v létě a v zimě mezi 18 a 20 stupni. Při hledání místa pro rostlinu se rozhodně vyhněte parapetu, který je hned nad radiátorem.

Zdroj obrázku: Freepik

Péče o rostlinu

Pokud jde o substrát, rostlina není vůbec náročná, takže ji jednoduše zasaďte do univerzální půdy a na spodek květináče umístěte drenážní vrstvu. Ta zabrání hromadění přebytečné vody, která by mohla způsobit hnití kořenů. Jednou za pár měsíců můžete rostlinu vyživit přírodním hnojivem připraveným například ze slupky od banánu.

Mohlo by vás zajímat:  Září je vhodný čas pro ošetření dřevěných prvků v interiéru i na zahradě

Strom štěstí nevyžaduje časté zalévání, a to díky masitým listům, které dokážou dostatečně hromadit vodu. Příliš časté zalévání může vést ke ztrátě listů a hnilobě rostliny. Rostlinu zalévejte vždy teprve tehdy, až je substrát zcela suchý. Od poloviny května můžete rostlinu dokonce umístit na balkon nebo na zahradu.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-a-jade-plant-crassula-ovata/
Přidat na Seznam.cz