Aby digestoř dobře fungovala, je třeba udržovat ji čistou. Ty nejlepší prostředky stojí pár korun

Aby digestoř dobře fungovala, je třeba udržovat ji čistou. Ty nejlepší prostředky stojí pár korun

Digestoř je skvělým pomocníkem během vaření, smažení a pečení, protože díky ní nemáme všechny pachy v celém domě nebo bytě. Musíte jí ovšem poskytnout správnou péči, aby mohla dobře fungovat. Existuje několik osvědčených způsobů, jak dokonale vyčistit odsavač par. Podívejme se, jak to můžete ve své kuchyni udělat i vy, a to snadno, rychle a levně. Nabízíme dvě metody, ale využít můžete také jedlou sodu nebo olivový olej.

Umyjte ji jako nádobí

Prostředek na nádobí je jasnou volbou, protože ho pravděpodobně používáte každý den. To znamená, že ho máte neustále doma. Navíc je skvělý na odolné nečistoty a mastnotu. Připravte si velkou mísu a nalijte do ní půl sklenice mycího prostředku a horké vody. Poté vše důkladně promíchejte, dokud nezískáte pořádnou pěnu. Pomocí obyčejné houbičky důkladně vyčistěte celou digestoř a nakonec kryt opatrně otřete do sucha pomocí papírových utěrek.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelná kontrola domácích spotřebičů zajistí jejich spolehlivost a bezpečnost
Zdroj obrázku: Freepik

Voda s octem jsou nezbytnými pomocníky

Ocet je úžasný v případě, že máte na odsavači par velmi odolné skvrny od tuku. K provedení tohoto čištění navíc budete potřebovat jen ocet, rozprašovač a teplou vodu. Díky tomu je tato metoda nejen velmi účinná, ale také levná. Ocet smíchejte s vodou. Pomocí rozprašovače naneste směs na digestoř a nechte 15 minut působit. Poté jemně odstraňte nečistoty a otřete mokrým hadříkem. Nakonec vše osušte papírovými utěrkami.

Jak vyčistit filtr?

Důležitá je čistota nejen vnější části odsavače par, ale také filtru. Ten je pro fungování nejdůležitější a na údržbu nejnáročnější. Ideálně byste ho měli odšroubovat a důkladně umýt. Jakmile se na něm začnou tvořit usazeniny, nebude tak dobře fungovat a celý přístroj vám bude k ničemu. K čištění můžete použít výše uvedené metody. Pokud to nepomůže, sáhněte po speciálních čisticích prostředcích, které jsou určené pro tento typ údržby.

Zdroj: https://www.expondo.co.uk/inspirations/cleaning-a-stainless-steel-cooker-hood-the-expondo-guide/
Přidat na Seznam.cz