Bydlenisnu.cz Remeslnici Eomplex Nahledovy

8 užitečných tipů, které se vám budou hodit při malování bytu

Malování bytu je na první pohled nenáročná činnost, kterou by měl zvládnout každý. Ale opak je pravdou – mnoho lidí se malování vyhýbá a hrozí se toho, že výsledek nebude ani zdaleka tak perfektní, jak by si přáli.

Malíři a natěrači Brno z řemeslnického cechu EKOMPLEX tvrdí, že vymalovat dokáže každý, ale dokonalého výsledku dosáhne jen profesionál. Přesto nám prozradili několik praktických tipů, díky kterým se vám bude malovat mnohem lépe.

1.) Málokdo ví, že když se štětka namočí do vody na dobu cca dvě až tři hodiny před plánovaným malováním, bude lépe sát barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Sražené prádlo není pohroma, pomůže dostatek vody, vlasová kosmetika a nezbytná lidská síla

2.) Nezačínejte malováním velkých ploch, ale naopak se zaměřte na hrany, místa v okolí oken, zásuvek a další hůře přístupná místa. Bude se vám hodit plochý štětec, kterým se tato místa malují nejlépe.

3.) Říká se, že v zimě nátěr hůře vysychá, ale opak je pravdou. Rozhodnete-li se malovat v průběhu chladnějších měsíců, kdy již bydlení vytápíte, barva uschne mnohem rychleji. Malíři Brno doplňují, že ideální teplota pro malování se pohybuje mezi 15 – 25 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim přináší do bytového designu mnoho inspirace a nápadů

4.) Nechcete-li ztrácet čas seškrabáváním původního nátěru (což mimochodem malíři a natěrači z EKOMPLEXU doporučují), použijte raději štětku než váleček. Minimalizujete tak riziko odlupování.

5.) Pokud je to možné, malujte vždy během dne, kdy místnost zalije nejvíce přirozeného světla. Předejdete tak nevzhledným šmouhám, které byste nadělaly při malování po tmě.

6.) Nesnažte se malování uspěchat a aplikujte minimálně dvě vrstvy. První řidší (lépe přilne k podkladu) a další hustší. Vždy postupujte podle pokynů výrobce, které najdete na obalu.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach ve skříni pronikne do všech oděvů. Zbavte se ho co nejdříve

7.) Budete-li malovat válečkem, nořte ho do barvy do cca tří čtvrtin celé šířky. Nezapomeňte váleček otřít o mřížku nebo hranu nádoby.

8.) Toužíte po perfektně hladkém povrchu, ale nechce se vám do nových omítek? Obraťte se na řemeslníky z firmy sádrokartony Brno!

Přidat na Seznam.cz