Chytré hospodyňky mají vždy po ruce balíček kyseliny citronové. Dobře totiž ví, co všechno dokáže

Chytré hospodyňky mají vždy po ruce balíček kyseliny citronové. Dobře totiž ví, co všechno dokáže

Většina lidí má doma zásoby kyseliny citronové a jistě ji pravidelně používá během údržby své domácnosti. Popularitu si získala především díky tomu, že dokáže úžasně vyčistit vodní kámen. Stejně dobře ji můžete použít při čištění varné konvice nebo kávovaru. Tam ale její využití rozhodně nekončí, protože má jedinečné schopnosti, na které byste neměli zapomínat. Dnes se podíváme na pár metod, díky kterým můžete na drahé čisticí prostředky zapomenout.

Velký pomocník v kuchyni

Máte-li myčku na nádobí, jistě po nějaké době cítíte nepříjemné pachy a nevíte, jak se jich zbavit. Místo lešticích prostředků a lapačů pachů můžete použít jen pár balíčků kyseliny citronové. Snadno odstraní zaschlé nečistoty a dodá nádobí nádherný lesk. Stejně tak z myčky odstraní nepříjemné pachy. Stačí, když tam přidáte dvě polévkové lžíce tohoto produktu. Stejně dobře vám ale pomůže také v oblastech, jako:

  • čištění mikrovlnné a pečicí trouby,
  • uchování čerstvého ovoce,
  • odstranění nečistot z rukou,
  • čištění celé koupelny a kuchyně.
Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy má praktické využití v domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Úžasně zářivé prádlo

Budete se divit, ale použít ji můžete také při praní. Funguje totiž skvěle jako zesilovač pracího prášku. Efektivně odstraňuje skvrny, osvěží oděvy a vypláchne nečistoty z oblečení i pračky. Chcete-li, aby vaše oblíbené oděvy vypadaly co nejdéle jako nové, přidejte do prášku dvě malé lžičky kyseliny citronové. Výsledek vás zaručeně překvapí a budete takto postupovat pokaždé.

Kromě toho můžete tuto kyselinu použít také k bělení látky. Jedná se snad o nejlevnější přírodní prací prostředek, který udrží vaše prádlo dokonale bílé po velmi dlouhou dobu. Pokud se vám zdá, že máte zašedlé košile nebo prostěradla, namočte látku na půl hodiny do vody s kyselinou citronovou a poté je vyperte jako obvykle. Uvidíte, že bílá bude jako nová, získá svůj původní odstín a vy nebudete muset zbytečně vyhazovat oblečení nebo ložní prádlo.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/citric-acid
Přidat na Seznam.cz