5 praktických nápadů, jak využít v domácnosti starý plast

Důsledná recyklace sice trochu pomáhá pro menší zátěž životního prostředí. Ještě lepší však je nabídnout dané věci rovnou další život a až potom jí poslat do kontejneru na tříděný odpad. Plast má jako materiál obrovské množství výhod. I díky tomu z něj jednoduše vyrobíte celou řadu zajímavých a hlavně užitečných předmětů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co vyrobit ze starých plastových lahví?

  • Stojan na tužky
  • Uzávěr pro snadné dávkování rýže
  • Jednoduchý šálek na pití
  • Samozavlažovací květináč
  • Dávkovač na omáčku nebo sirup

Stojan na tužky

Stačí odříznout polovinu PET lahve a ze spodní části se snadno stane praktický stojan na tužky. Vzhled i barvu si vyberete podle toho, za jaké lahve ho vyrábíte. Dá se také snadno ozdobit s pomocí laku, barev nebo samolepek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Uzávěr pro dávkování rýže

Z vrchní části plastové lahve se šroubovacím víčkem zase jednoduše vytvoříte praktický dávkovač pro nasypávání rýže. Stačí otvor i s víčkem připevnit k sáčku, kde se rýže či jiné drobné obiloviny, uchovávají. V případě potřeby stačí otevřít víčko a sypat.

Šálek na pití

Hlavně na cestách se často stává, že nemáme nádobu na pití. To už nemusíte řešit, protože stačí spodní polovina PET lahve a máte hotovo. Postup je opět velmi jednoduchý. A jakmile tento jednoduchý šálek doslouží, nezapomeňte ho umístit do žlutého kontejneru.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé a neefektivní čistící prostředky s přehledem nahradí ty doma vyrobené

Květináč se samozavlažováním

Když lahev rozříznete na dvě poloviny, vrchní část může posloužit jako květináč. Následně jí vložíte obráceně do spodní části, kterou naplníte vodou. Přes hadičku ve víčku se zemina ve vrchním květináči krásně udrží zavlažená. Jde o skvělou možnost, jak si zachovat zelené květiny i během delší dovolené.

Dávkovač na omáčku nebo sirup

Pro tento nápad je potřeba minimální množství kreativity. Stačí totiž vzít láhev, propíchnout víčko a dávkovač je na světě. Dovnitř nalijete omáčku nebo sirup podle vlastní chuti a snadno dávkujete pomocí malého otvoru.

 

Přidat na Seznam.cz