Chytře navrženou a uspořádanou předsíň využijeme na maximum, a přitom bude stále čistá

Předsíň je první místnost, kterou si hosté prohlíží poté, co překročí práh bytu. Na co je třeba pamatovat při zařizování předsíně tak, aby byla funkční a zároveň neustále čistá? Zařízení předsíně by mělo být důkladně promyšlené, stejně tak jako u jiných místností. Seznamte se s pěti pravidly, kterých je třeba se držet!

Povrchy, které se snadno čistí

Péče o pořádek začíná ve fázi malování stěn a pokládky podlahy. Předsíň je místnost obzvláště vystavená nečistotám. Stěny vymalujte barvou odolnou vůči skvrnám, která si udrží bezvadný vzhled mnohem déle než tapety. Na podlahu položte kameny nebo dlaždice, které se nejen snadno čistí, ale také jsou odolné proti poškrábání a vlhkosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Využijte prostor

Předsíň je také úložným prostorem, obzvláště v menších bytech, kde není dostatek místa pro šatnu. Než se pustíte do výběru nábytku, pečlivě prostudujte místnost a posuďte, jak by se dal prostor maximálně využít.

Úložné prostory

Dalším krokem na cestě k vytvoření funkčního uspořádání je předsíňový nábytek vybraný na míru. Bude lepší skříň s policí na boty, či skříň a botník zvlášť? Jak velké kusy nábytku budete potřebovat? Jaké úložné prostory použijete pro drobnosti, které je v předsíni třeba uložit?

Mohlo by vás zajímat:  Kulkas zamiolistý je ideální rostlinou pro začátečníky. I přes málo péče dá na odiv nádherné listy

Kombinujte funkce

Malá předsíň je skutečnou výzvou k uspořádání. Multifunkční nábytek však může pomoci. Šatní skříň s posuvnými dveřmi nevyžaduje prostor pro jejich volné otevírání do prostoru, nízká skříňka se sedadlem, na které si můžete pohodlně sednout a obout si boty, či nad skříní zavěšený panel s policí na klobouky a háčky na bundy.

Sezónní oblečení

I nejlépe organizovaný úložný prostor se postupem času zaplní. V předsíni proto ponechejte pouze ty oděvy, které aktuálně používáte. Sezónní úklid šatníku usnadňuje udržování pořádku. V létě přesuňte bundy a kabáty jinam, v zimě schovejme lehké svrchní oblečení. To samé udělejte s botami.

Přidat na Seznam.cz