door-1089638_1920

3 věci, které používáte každý den a jsou špinavější než WC

Mytí rukou po toaletě je samozřejmostí pro každého z nás. Už jako malé děti nás maminka učila, že po každé návštěvě WC musí být ruce důkladně omyté. Jenže, mnoho z nás si neuvědomuje, že existuje velké množství jiných věci v naší domácnosti, které jsou živnou půdou pro bakterie. Podívejte se, které to jsou.

Klika nejen v koupelně

Jste si jisti, že si každý ve vaší domácnosti umývá ruce, když použije koupelnu, kýchne, nebo si připraví jídlo? Možná že ne. Není to pouze koupelnová klika, která je plná mikroskopických bakterií – jsou to všechny kliky ve vašem domě, pokud je alespoň jednou týdně nemyjete. Veškeré vypínače, klávesnice a úchyty do této kategorie spadají také. Jednoduše můžete tuto skutečnost napravit tak, že vezmete kuchyňské papírové utěrky, na které nanesete dezinfekci a veškeré rizikové povrchy jednou týdně přetřete. Na každý jiný povrch by měl být nový ubrousek.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krasavice jsou ozdobou každého interiéru, při správné péči i několik let

Houbičky na nádobí

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Také se vám z houbičky na nádobí po pár týdnech line nepříjemný zápach, který ne a ne odstranit? Jedná se o zápach z koliformních bakterií, jako je Salmonela či E.coli. I když jsou bakterie E.coli v těle každého z nás, a ve skutečnosti jsou prospěšné, nesmějí se v těle přemnožit. A jestliže s touto páchnoucí houbou otíráte veškeré povrchy v kuchyni, šíříte si tak bakterie, které způsobují střevní potíže. Vyvaření v octu či ohřátí v mikrovlnné troubě opravdu nestačí. Houby musejí být vyčištěny silnou dezinfekcí, nebo ji jednoduše vyměňte za novou.

Tašky na nákup

Používáte opakovaně tašky na nákup? Je jedno, jestli to jsou tašky látkové či igelitové. Ovšem, ty látkové jsou dokonalé pro životní prostředí, ale naopak pokud je neperete, mohou být hrozbou pro vaši rodinu. Vkládáte do nich nemyté potraviny, maso a jiné produkty. Po vyložení veškerého nákupu své tašky složíte a ukryjete doma v teple, kde poskytnete bakteriím perfektní růst. Nejlépe uděláte, když budete svou látkovou tašku prát hned po vyložení nákupu a pokud nechcete, pořiďte si zvlášť tašku na maso, vejce a jinou tašku na ostatní potraviny. Existují i jiné velmi znečištěné povrchy ve vaší domácnosti, například mobilní telefon, ovladač na televizi, kuchyňské prkénko, ale tyto tři výše uvedené jsou nejvíce nenápadné.

Přidat na Seznam.cz