halloween-2901944_1920

Halloween se kvapem blíží, vyzdobte domov netradičními dýněmi

I nás Čechy pobláznil Halloween a není divu, tento den je opravdu čarovný. Děti se převlékají do kostýmu, rozsvěcujeme krásné vyřezávané dýně a užíváme si strašidelného večera. Ovšem, vyřezané dýně vydrží jen pár dnů a začnou hnít či plesnivět. Aby tomu tak nebylo, připravili jsme pro vás nápad, který vaše dýně udrží v hezkém stavu po celou podzimní sezónu. Jeden z nejlepších, nejúčinnějších a nejvhodnějších způsobů je dýně namalovat. Jak malovat a jakou barvou?

Dýně, které vydrží

Jistě všichni máme rádi krásné sezónní dekorace, které nám v domácnosti vytvářejí tu správnou ať už podzimní, zimní či jinou atmosféru. Ne vždy nám takové krásné dekorace vydrží, a proto jsme se rozhodli mírně změnit směr a připravili jsme pro vás nápad, který zvládne úplně každý, ať už dítě nebo kreativní umělec. Navíc vaše dýně zůstanou v dobrém stavu po několik týdnů. Ozdobte svou domácnost i okolí domu okrasnými dýněmi a nadchněte každou návštěvu. Co bude potřeba?

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit špinavé spáry je někdy nadlidský úkol, ne ovšem s těmito čističi
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Potřeby

  • Dýně – nejlépe však dýni obecnou
  • Křídové barvy – nejlépe dvě
  • Noviny
  • Štětce – úzký a široký

Postup

Pro malování dýní jsme zvolili křídové barvy, protože mají skvělou funkci. Po zaschnutí dodají krásný matný vzhled, neotírají se, dokonale kryjí a jsou to barvy na vodní bázi.

Zakryjte svoji pracovní plochu novinami a přichystejte si veškeré potřeby. Nejlepší barvou pro barvení dýně je černá a bílá, ta vynikne nejvíce. Pokud máte rádi jiné barvy, nebojte se a experimentujte. I taková růžová s šedou může být perfektní výzdobou pro moderní byty. Nejdříve dýni otřete vlhkým hadříkem a odstraňte nečistoty. Poté si vezměte silnější štětec a namalujte celou dýni. Nechte uschnout, nejméně jednu hodinu. Jakmile nejsou na dýni žádné mokré skvrny, můžete připravit druhou barvu. Nyní už vám kreativita otevírá dveře zeširoka. Můžete namalovat široké či úzké vodorovné čáry štětcem, strašidelný obličej, hvězdy, puntíky a mnoho dalších.

Přidat na Seznam.cz