Wife Housekeeping Cleaning Concept Happy Young Woman Blue Rubber Gloves Wiping Dust Using Mop While Cleaning Floor Home

10 rychlých úklidových triků podle odborníků z profesionálních firem

Úklid nemusí být vždy časově náročným a obtížným úkolem. S těmito rychlými a efektivními triky od odborníků z úklidových firem můžete udržet svůj domov čistý a uspořádaný bez zbytečného stresu a námahy. Zde je 10 osvědčených tipů, které můžete okamžitě začít používat:

 1. Plánujte a připravujte se: Stanovte si denní, týdenní a měsíční úklidové úkoly. Používejte kontrolní seznamy a aplikace pro organizaci úklidu, abyste měli jasný plán a ujistili se, že žádná oblast nezůstane opomenuta.
 2. Shromažďujte všechny úklidové potřeby dohromady: Použijte přenosný koš nebo tašku, abyste měli všechny čisticí prostředky a nástroje na jednom místě a snadno přístupné, když se pustíte do úklidu.
 3. Začněte odshora dolů: Při úklidu místnosti vždy začněte od stropu a postupujte směrem dolů, aby se prach a nečistoty nesbíhaly na již vyčištěné plochy.
 4. Mikrovlákno je váš přítel: Používejte mikrovláknové utěrky pro prach, sklo a další povrchy. Jsou extrémně účinné, opakovaně použitelné a šetrné k mnoha typům materiálů.
 5. Pravidlo 12 sekund: Udržujte čistící spreje na povrchu po dobu 12 sekund před utřením. To dává čisticím prostředkům čas efektivně rozložit nečistoty a zajišťuje lepší výsledky.

  man-cleans-up-dust-keeping-his-house-clean
  Zdroj obrázku: Freepik
 6. Víceúčelové čisticí prostředky: Investujte do kvalitních víceúčelových čistících prostředků, které lze použít na různé povrchy. To sníží množství produktů, které potřebujete, a urychlí proces úklidu.
 7. Odstraňování vodního kamene citronem nebo octem: Použijte citron nebo bílý ocet k odstranění vodního kamene z kohoutků a sprchových hlavic. Nechte působit, poté opláchněte a utřete do sucha.
 8. Jedlá soda pro čisté matrace a koberce: Posypte matrace a koberce jedlou sodou, nechte působit několik hodin a poté vysajte. Soda neutralizuje pachy a pomáhá odstraňovat nečistoty.
 9. Používejte staré zubní kartáčky: Staré zubní kartáčky jsou ideální pro čištění těžko dostupných míst, jako jsou štěrbiny, kouty a místa kolem kohoutků.
 10. Udržujte pravidelnost: Nakonec, nejlepším způsobem, jak udržet domov v čistotě, je pravidelný úklid. I krátké, 15minutové úklidové seance každý den mohou mít významný dopad na udržování pořádku.

Použitím těchto rychlých a efektivních úklidových triků zlepšíte svou úklidovou rutinu a zajistíte, že váš domov bude místem, kde se budete cítit pohodlně a šťastně. Nezapomeňte, že klíčem k čistému domovu je konzistence a správné nástroje a techniky!

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/cleaning-organization/how-to-clean-like-professional/
Mohlo by vás zajímat:  Vždy čistý a uspořádaný byt můžete mít i vy, stačí pár drobných změn
Přidat na Seznam.cz