Living Room 670240 1920

Zútulněte a proteplete si na podzim svůj domov

Žádné jiné roční období vás tolik neinspiruje k tomu, zútulnit si svůj domov jako právě podzim.

Může to být zapříčiněno barevností tohoto období, neustále se zkracujícími dny nebo přítomností vlhkého chladného vzduchu. Toto, a ještě mnoho ostatních podnětů nás může inspirovat k vytvoření útulného, teplého domova, jako útočiště před nadcházející zimou.

Vašim motem by mělo být

  • teplo,
  • pohodlí

Barvy

V zimním období není dostatek světla, dny bývají krátké a většinou pošmourné. Jestliže se v tomto období rozhodnete vymalovat, nebo jinak upravovat vaše stěny, volte přírodní a světlé tóny. Dobrou volbou může být béžová a krémová.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se rybenek je těžké, ale ne nemožné. Existují přírodní metody, které je vyženou

Deky a plédy

Zatím co venku vládne chladné a deštivé počasí, deka nebo pléd na vaší pohovce vám dokáže částečně nahradit teplé objetí. Snažte se volit přírodní materiály, protože vlna nebo bavlna bude vaší pokožce určitě příjemnější než umělé vlákno. Zkuste vzory pletené, nebo patchworkové. Skládejte různé kombinace barev a velikostí, ale nezapomínejte při tom na polštářky. Deka a polštářek umístěný na pohovce vyjadřuje pocit teplého a chráněného domova.

Koberec

Konec studeným nohám. Koberec sám o sobě zateplí váš domov. Můžete jej kombinovat v různých barvách nebo velikostech. Můžete se rozhodnout pro jeden velký kus např. ve středu místnosti, nebo pro kombinaci menších koberečků v různých barevných odstínech.

Mohlo by vás zajímat:  Pokoj pro batole má četná specifika. Chyby při zařizování mohou vytvořit i nebezpečné místo
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Svíčky a vůně

Chlad venku nachází svůj protiklad v plamenech hořící svíčky. Můžete je kombinovat barevně i velikostně s měděnými nebo skleněnými předměty. To umocní hru stínů a odrazů světla na stěnách. Teplo svíček doplňujte pokojovou vůní.

Nenechávejte holé stěny

Zútulněte vaše stěny malířskými díly či fotografií. Abstraktní, romantické a jiné motivy mohou být vyobrazeny v určitém barevném tónu nebo ve velmi intenzivních barvách. Pocit tepla může navodit i vaše letní fotografie.

Židle u vchodu

Jste přesvědčeni, že židle patří pouze do kuchyně? Zkuste dát nějaký pěkný designový kousek hned vedle vstupních dveří. Nejen že budete mít místo kam před odchodem odložit kabát nebo posadit malé dítě, ale hned po příchodu bude navozovat pocit domova.

Mohlo by vás zajímat:  Trendům v bytovém designu letos vládnou přírodní materiály v barevném kontrastu

Zrcadla

Hrajte si se zrcadly, poskytnou vám světlo, jas a další perspektivu i v těch nejmenších prostorech. Správné uspořádání může zcela změnit tvář vaší oblíbené místnosti.

Přidat na Seznam.cz