Splňte si sen a vlastněte apartmán u moře

Napadlo vás někdy, když jste se měli vracet z dovolené, jaké by to bylo, kdybyste tam mohli zůstat?

Tento sen nemusí zůstat pouze ve vašich představách, ale může se stát skutečností.

Není zde řeč o letním sídle, kam by byla doprava nadměrně složitá, ale o trochu dál, než sousedova chalupa asi bude.

Řeč bude o Chorvatsku, které si svou jedinečnou krajinou a čistým mořem získalo řadu příznivců. Kdo má chuť už v tento okamžik článek zavřít, protože finančně se mu to zdá nedostupné, toho se pokusím přesvědčit o opaku.

Na výběr máte ze dvou možností

  • Dům
  • Byt

V úvahu musíte vzít mnoho faktorů. Jedním z nich je velikost nemovitosti, která by se měla odvíjet od vašich plánů, které máte do budoucnosti. Chcete sídlo využívat pouze v létě, nebo máte představu, že se tam jednou usadíte? Volbou druhého bydliště se Chorvatsko stává pro čím dál tím více lidí např. na penzi pro své příjemné klima.

Investicí do sídla v Chorvatsku můžete i uložit své peníze. Nemovitosti u moře neztrácí v průběhu let svou hodnotu, nakonec můžete ještě něco vydělat.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny nemovitostí rostou. Jak toho využít a dům prodat co nejvýhodněji?
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cenu ovlivňuje nejen lokalita

Jiné ceny domů budou na ostrovech, které jsou turisticky oblíbené a jiné při pevninském pobřeží. Životní náklady bývají na ostrovech nákladnější a prodražit už se může pouhá cesta na pevninu.

Při pořizování nemovitosti, startují ceny někde zhruba okolo 1 000 000,- Kč za pozemek. Cena není v dnešní době nijak vysoká. Jak ale bylo zmíněno, vše se odvíjí od polohy a vzdálenosti od moře.

Hotový apartmán už můžete koupit za 1 750 000.-Kč. Zde je vidět, že dráž se pořídí i leckterý byt ve městě, kde to určitě nebude 100 m k moři.

Děti zde mohou trávit letní prázdniny a dospělí dny volna. Máte prázdninový dům u moře, a přitom když večer sednete do auta, ráno jste doma. Nemusíte čekat na letišti, kupovat drahé letenky a trávit hodiny v letadle. To samé při cestě zpět, jednu dobu jste v práci a za několik hodin pozorujete moře ze své vlastní terasy.

Jestli jste přece jenom začali uvažovat o koupi takovéhoto prázdninového domu, mějte na paměti, že před tak závažným krokem, byste měli být dobře obeznámeni s místem. Pobřeží i příroda je v Chorvatsku velmi rozmanitá a vy můžete bydlet u písečné pláže stejně tak dobře jako u skalnatého kamenitého břehu. Záleží jen na vás. Bydlení lze nalézt v centru města nebo na úplné samotě. Každý si zde může najít co mu bude vyhovovat po vše stránkách. Mezi oblíbená místa kam snadno dojedete autem, patří ostrov Krk a Rab. Na pevnině můžete zkusit okolí Ninu např. Privlaku pod ostrovem Vir.

Mohlo by vás zajímat:  Zelené bydlení je velkou příležitostí pro nové realitní projekty

Také dobře vybírejte společnost, přes kterou budete nemovitost kupovat. Měla by mít zkušenosti se zahraničním trhem. Nepodceňujte recenze!

Přidat na Seznam.cz