Splňte si sen a vlastněte apartmán u moře

Napadlo vás někdy, když jste se měli vracet z dovolené, jaké by to bylo, kdybyste tam mohli zůstat?

Tento sen nemusí zůstat pouze ve vašich představách, ale může se stát skutečností.

Není zde řeč o letním sídle, kam by byla doprava nadměrně složitá, ale o trochu dál, než sousedova chalupa asi bude.

Řeč bude o Chorvatsku, které si svou jedinečnou krajinou a čistým mořem získalo řadu příznivců. Kdo má chuť už v tento okamžik článek zavřít, protože finančně se mu to zdá nedostupné, toho se pokusím přesvědčit o opaku.

Na výběr máte ze dvou možností

  • Dům
  • Byt

V úvahu musíte vzít mnoho faktorů. Jedním z nich je velikost nemovitosti, která by se měla odvíjet od vašich plánů, které máte do budoucnosti. Chcete sídlo využívat pouze v létě, nebo máte představu, že se tam jednou usadíte? Volbou druhého bydliště se Chorvatsko stává pro čím dál tím více lidí např. na penzi pro své příjemné klima.

Investicí do sídla v Chorvatsku můžete i uložit své peníze. Nemovitosti u moře neztrácí v průběhu let svou hodnotu, nakonec můžete ještě něco vydělat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cenu ovlivňuje nejen lokalita

Jiné ceny domů budou na ostrovech, které jsou turisticky oblíbené a jiné při pevninském pobřeží. Životní náklady bývají na ostrovech nákladnější a prodražit už se může pouhá cesta na pevninu.

Při pořizování nemovitosti, startují ceny někde zhruba okolo 1 000 000,- Kč za pozemek. Cena není v dnešní době nijak vysoká. Jak ale bylo zmíněno, vše se odvíjí od polohy a vzdálenosti od moře.

Hotový apartmán už můžete koupit za 1 750 000.-Kč. Zde je vidět, že dráž se pořídí i leckterý byt ve městě, kde to určitě nebude 100 m k moři.

Děti zde mohou trávit letní prázdniny a dospělí dny volna. Máte prázdninový dům u moře, a přitom když večer sednete do auta, ráno jste doma. Nemusíte čekat na letišti, kupovat drahé letenky a trávit hodiny v letadle. To samé při cestě zpět, jednu dobu jste v práci a za několik hodin pozorujete moře ze své vlastní terasy.

Jestli jste přece jenom začali uvažovat o koupi takovéhoto prázdninového domu, mějte na paměti, že před tak závažným krokem, byste měli být dobře obeznámeni s místem. Pobřeží i příroda je v Chorvatsku velmi rozmanitá a vy můžete bydlet u písečné pláže stejně tak dobře jako u skalnatého kamenitého břehu. Záleží jen na vás. Bydlení lze nalézt v centru města nebo na úplné samotě. Každý si zde může najít co mu bude vyhovovat po vše stránkách. Mezi oblíbená místa kam snadno dojedete autem, patří ostrov Krk a Rab. Na pevnině můžete zkusit okolí Ninu např. Privlaku pod ostrovem Vir.

Také dobře vybírejte společnost, přes kterou budete nemovitost kupovat. Měla by mít zkušenosti se zahraničním trhem. Nepodceňujte recenze!

Přidat na Seznam.cz