Žluté listy jsou signálem, že dracéna potřebuje rychlou pomoc. Chřadnout může z několika důvodů

Žluté listy jsou signálem, že dracéna potřebuje rychlou pomoc. Chřadnout může z několika důvodů

Pokud se stav vaší dracény začal rapidně zhoršovat, musíte zbystřit. Péče o tuto rostlinu není vůbec náročná, bude vám ale velmi vděčná, pokud jí čas od času dopřejete výživná hnojiva. Spousta přírodních hnojiv dokáže zlepšit stav dracény.

Důvody chřadnutí

Pokud má dracéna suché listy na koncích, důvodem může být nesprávná poloha. Může být příliš stinná nebo příliš slunečná. Dalším důvodem je vzácné zalévání a vysušení substrátu. Dracénu byste měli zalévat jednou týdně. Příliš nízká pokojová teplota může být další příčinou, ideální teplota pro tuto rostlinu je 22 až 28 stupňů. Chladnější podmínky negativně ovlivňují rostlinu.

Mohlo by vás zajímat:  Před odjezdem na dovolenou je třeba dobře zabezpečit byt

Kávová zrna nebo sedlina obohacují substrát o cenné živiny, zlepšují strukturu půdy a zvyšují kapacitu vody. Na základě kávových zrn můžete připravit kondicionér na zalévání, mimo jiné stojí za to je použít i jako podestýlku nebo substrátovou složku. Čajová sedlina rozsypaná na povrchu země v květináči také pomůže zbavit se much, které létají kolem květin.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní péče

Pravděpodobnou příčinou, že dracéně žloutnou nebo schnou listy, je nesprávné zalévání, hnojení nebo nevhodné umístění. Dracéna má ráda teplo, proto teplota místnosti nesmí být nižší než 15 stupňů. Miluje slunečné polohy s rozptýleným světlem. Toleruje suchý vzduch, ale její listy se vyplatí postřikovat vodou, hlavně v zimě. Je dobré pravidelně utírat listy této rostliny vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Proti pavoukům fungují jednoduché triky. Aroma citronu nebo máty je nevpustí do domu

Dracéna nevyžaduje intenzivní hydrataci, zejména na podzim a v zimě při odpočinku. Zalévejte ji, až když je substrát suchý. Dracéna nemá ráda nadměrnou vlhkost, takže ji nemůžete nechat ve vodě, protože její kořeny začnou velmi rychle hnít. Máte-li odrůdy s barevnými listy, ty vyžadují vyšší vlhkost. Půda, ve které je rostlina zasazena, by měla být úrodná a propustná.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/dracaena/dracaena-houseplant-care.htm
Přidat na Seznam.cz