Trouba bude znovu zářivě čistá díky tabletě do myčky

Trouba bude znovu zářivě čistá díky tabletě do myčky

Čištění špinavé trouby bývá často náročné a zdlouhavé, a to hlavně tehdy, když tuto činnost neprovádíme pravidelně. Ukazuje se však, že malé tablety na mytí nádobí dokážou být nápomocné i při jiných druzích čištění než jen při mytí nádobí. Tyto malé kapsle vás dokážou zbavit tuků a jiných nečistot z trouby.

Čištění trouby

V dnešním článku vás přesvědčíme o tom, že troubu můžete účinně vyčistit i pomocí tablety, která je určená k mytí nádobí. Navíc funguje překvapivě rychle a efektivně. Pára ve spojení s tabletou změkčí nečistoty na stěnách a pak je dokážete jednoduše odstranit ze stěn trouby obyčejnou vlhkou houbou. To vše bez zbytečného drhnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Stainless Europe radí, jak vyzdobit prostor pomocí nerezu

Takové čištění je velmi jednoduché. Stačí dodržovat následující instrukce. Zahřejte troubu na 150 stupňů Celsia. Tablety do myčky nádobí vložte do tepelně odolné misky, zalijte horkou vodou a vložte do trouby asi na 2–3 hodiny. Po této době vyjměte misku z trouby a omyjte interiér trouby vlhkou houbou. Několikrát postup opakujte, abyste zbytky nečistot odstranili úplně.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění plechů

Tento postup můžete účinně využít i k čištění znečištěných plechů. Silné čisticí prostředky nebo drsné čisticí nástroje mohou mnohdy poškodit povrch silně znečištěných plechů. Připáleniny se na pleších dokážou udržet velmi dlouho. Proto věnujte čištění pozornost a provádějte ji pravidelně po každém používání. Tehdy je větší pravděpodobnost, že plechy udržíte déle funkční.

Mohlo by vás zajímat:  Krásný lesk dodá pokojovým rostlinám majonéza, pivo, olej či banánová slupka

Někdy však mohou vzniknout nečistoty, které se odstraňují velmi obtížně. Aby se spálené místo snadněji vyčistilo bez náročného čištění, je velmi jednoduchý úkol. Jediné co potřebujete, je tableta do myčky na nádobí. Kostku jednoduše položte na plech. Zalijte ji horkou vodou a počkejte 2 hodiny. Následně plech omyjte tekutinou na mytí nádobí pomocí kuchyňské houby. Nakonec už jen opláchněte a váš plech bude jako nový.

Zdroj: https://www.southernliving.com/home/organization/how-to-clean-your-oven-with-dishwasher-tablets
Přidat na Seznam.cz