Zápach z oblečení zmizí díky jedlé sodě, kávě nebo mrazáku

Zápach z oblečení zmizí díky jedlé sodě, kávě nebo mrazáku

Stačí stát pár minut ve frontě v asijském bistru nebo posedět během polední přestávky v oblíbené restauraci. Oblečení během několika minut načichne nepříjemnými pachy z kořeněných nebo mastných jídel. Co v takové chvíli dělat? Okamžitě ze sebe všechny kousky sundat a obratem dát do pračky? Každodenně trávit čas praním se jistě nikomu nechce, vrátit svěžest prádlu je velmi snadné. Jak jej provést, aby oděvy nemusely putovat střemhlav do pračky?

Neutralizace pachů pomocí vzduchu

První pomoc pro bundu, sako nebo džíny, které jsou cítit různými pachy včetně cigaretového kouře? Nejjednodušším způsobem je nechat textilie vyvětrat na balkoně nebo na zahradě. Čerstvý vzduch ve spolupráci s mrazem i slunečními paprsky pomáhají neutralizovat pach ve vláknech. Pro osvěžení se vyndávají do oken také deky a polštáře, které na čerstvém vzduchu uschnou a současně se zbaví nežádoucího zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Záclony interiér zútulní a rozzáří, správně je vyprat ale může být oříšek
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda proti pachům

Skvělý pomocník v domácnosti? Bezpochyby jedlá soda, která má dezinfekční účinky a vyniká odmašťovacími schopnostmi, proto se používá jako ekologický čisticí prostředek. Kromě antibakteriálních účinků umí jedlá soda též neutralizovat nepříjemné pachy. Z toho důvodu se mistička s jedlou sodou vkládá do chladničky nebo po dopečení masa do trouby. Obdobně funguje při osvěžování oblečení. Jedlá soda se vsype do papírového sáčku a vloží se do něj zapáchající oblečení. Během několika hodin bude opět vonět.

Mohlo by vás zajímat:  Nebojte se upéct vlastní narozeninový dort. S našimi triky vykouzlíte dokonalý chuťový zážitek

Od zápachu pomůže mrazák

Jedlou sodu nemusí mít každý po ruce, ale mrazák se jistě nalézá v každé domácnosti. Textilie se mohou osvěžit i pomocí chladu, což mnozí spotřebitelé vůbec netuší. Pro navrácení čerstvosti jakémukoli oblečení jej stačí vložit do igelitového sáčku a uložit na několik hodin do mrazáku. Touto metodou se oděvy zbaví zápachu, ale také bakterií a dalších patogenů. Tento postup se doporučuje u džínových kalhot, mikin či bund. Další možností je vložit zapáchající oblečení do sáčku a přisypat kávová zrna.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-smell-out-of-clothes
Přidat na Seznam.cz