Ze sklenic lze snadno vytvořit netradiční dekorace. A dají se použít také praktickým způsobem

Ze sklenic lze snadno vytvořit netradiční dekorace. A dají se použít také praktickým způsobem

Sklenice můžete použít jako obaly na téměř všechno. Pokud si koupíte mouku, těstoviny nebo jiné potraviny v obalech, můžete si je přesypat právě do skleněných nádob, které jsou mnohem lepší na skladování sypkých potravin. Využít můžete například sklenice od kávy nebo jiných potravin.

Pomocí sklenice si můžete ozdobit byt

Barevným pískem si můžete ozdobit celý byt. Můžete ho nasypat do prázdných sklenic a vytvořit tak zajímavou scenérii. Vznikne tak originální dárek nebo si k výrobě můžete přizvat i děti a udělat si tvořivé odpoledne. Písek můžete koupit v různých barevných variantách, ti zkušenější pak mohou z písku vytvořit i různé ornamenty. Vyzkoušejte, co ve vás je, a nasbírejte si dostatek sklenic.

Mohlo by vás zajímat:  Obnovitelné zdroje a dostatečná izolace přinesou významnou úsporu energií
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si také připravit sklenici, ve které budete uchovávat vzpomínky. Pokud máte vzpomínky v podobě kamínků nebo jiných suvenýrů, můžete je vložit do sklenice a vytvořit si tak zajímavou ozdobu svého bytu. Budete je mít všechny na jednom místě a sklenice si pak můžete popsat podle místa, na kterém jste byli.

Zavařovací sklenice může sloužit jako odměrka

Odměrky se pořád někde ztrácí. Můžete ale použít sklenice k tomu, abyste si na nich vytvořili fixem čáry, a budete hned vědět, jaké objemy potravin budete potřebovat. Díky tomu můžete mít odměrku pořád u sebe. Sklenice můžete také použít místo pánve na vajíčka. Chcete si je dát ke snídani? Vyplatí se je rozklepnout do sklenice, vložit do parní lázně a počkat, až bude bílek tuhý.

Mohlo by vás zajímat:  Znovupoužitelný toaletní papír může přispět k ochraně životního prostředí

Ze sklenice si můžete vyrobit také ořezávátko na tužky. Otvor ale musí odpovídat velikosti otvoru ořezávátka. Nakonec nalepte ořezávátko lepidlem, které bude držet. Našroubujte uzávěr a máte hotovo. Tužky budete mít ořezané rychle a nemusíte se starat o to, jestli máte k dispozici odpadkový koš. Všechno bude bezpečně uložené ve sklenici.

Zdroj: https://www.forgerecycling.co.uk/blog/reuse-glass-jar/
Přidat na Seznam.cz