Zbavte se vší ve vlasech bez použití chemie. Přírodní prostředky si s nimi poradí šetrně

Vši nejsou právě oblíbené téma. Jeden čas se dokonce zdálo, že nadobro zmizely z českých domácností. Pravdou však je, že i dnes se čas od času tito nepříjemní parazité vyskytnou zejména v dětských kolektivech. I když na trhu existuje řada preparátů speciálně určených pro likvidaci vší, může se stát, že pro vás z nějakého důvodu buďto nejsou dostupné, anebo je nemůžete či nechcete využít. Poradíme vám tři osvědčené domácí způsoby, jak se vší zbavit.

Jablečný ocet – zničí hnidy dřív, než se vylíhnou

Smíchejte jednu sklenici jablečného octa a jednu sklenici teplé vody. Promíchejte a prsty vetřete do pokožky hlavy. Dejte pozor, abyste pokožku nemasírovali příliš intenzivně, abyste nepodráždili pokožku a nezpůsobili přílišné maštění vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro dosažení lepších účinků zakryjte po aplikaci jablečného octa vlasovou část hlavy smršťovací potravinářskou fólii a zabalte do ručníku. Takto nechte asi hodinu působit a pak vlasy vyčešte jemným hřebenem s hustými zuby. Nakonec si umyjte hlavu tak, jak jste zvyklí. Kúru opakujte dvakrát denně, až do úplného vymizení problému. Nepoužívejte déle než jeden týden.

Mohlo by vás zajímat:  Vybledlé a obnošené oblečení není dobrou vizitku. Život oděvů prodlouží správné praní

Odvar z pelyňku – vši ho nemohou ani cítit

Pelyněk je účinným přírodním prostředkem pro likvidaci vší. Svařte jednu lžíci sušené byliny ve sklenici vody a nechte 15 minut louhovat. Nechte trochu vychladnout a ještě teplý preparát vetřete do vlasů a pokožky hlavy. Vlasy pak zabalte do fólie a do ručníku a nechte působit přes noc během spánku. Ráno vyčešte vši jemným hřebenem a umyjte si hlavu. Postup opakujte každý den až do úplného vymizení vší.

Zdroj obrázku: Freepik

Éterické oleje – účinně vši odpuzují

Vši nenávidí vůni a hustou konzistenci některých éterických olejů z rostlin. Největší efektivitu v této oblasti prokázaly oleje z australského čajovníku nebo směs tymiánu s rozmarýnem.

Nakapejte trochu některého z éterických olejů do dlaně či do trochy jiného nosného oleje (např. olivového) a vmasírujte je do vlasů a pokožky hlavy. Vlasy pak zabalte do alobalu a na něj uvažte turban z ručníku. Takto nechte působit přes noc a ráno vlasy vyčesejte jemným hřebenem a vlasy umyjte šamponem. Podle potřeby opakujte.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-get-rid-of-lice
Přidat na Seznam.cz