Zbavte se ovocných mušek jednou provždy. Vyžene je čistota a vůně oblíbených bylinek

Zbavte se ovocných mušek jednou provždy. Vyžene je čistota a vůně oblíbených bylinek

Jakmile ovoce nestihneme včas zkonzumovat a necháme ho v míse o něco déle, začnou se kolem něj objevovat malé mušky. Zdá se, že se zjevují samy od sebe, ale jakmile se přemnoží, máme velký problém. Ovocné mušky se líhnou z okem neviditelných vajíček a každá moucha jich za svůj krátký život může naklást až 500.

Pusťte se do úklidu

Pokud se chceme mušek zbavit, měli bychom nejprve důkladně vyčistit pracovní desku a podlahu. Tím odstraníme i mikroskopické zbytky jídla, které by mohly ovocné mušky lákat. Ovoce a zeleninu po přinesení z obchodu rovněž důkladně omyjte a uložte je ideálně do lednice nebo do uzavřené nádoby, která k nim omezí přístup.

Jakmile ovoce nebo zelenina začnou hnít, vyhoďte je. Mouchám takové kousky chutnají nejvíce. Nenechávejte doma otevřené lahve s alkoholem, vůně vína a piva totiž nežádoucí hmyz velmi přitahuje. Zbytky jídla zabalte do pytlů na odpadky a ihned je vyhoďte do popelnice, aby se mouchy nemnožily uvnitř. Vnitřek koše vymyjte saponátem a nechte vyschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte jim past

S ovocnými muškami můžete bojovat také domácími pastmi. Vezměte nádobu, dovnitř vložte malé množství alkoholu, tedy vína nebo piva, nebo nakrájené ovoce a přiryjte potravinářskou fólií, do které uděláte párátkem malé dírky. Mouchy přilákané vůní se nedostanou ven. Do mísy můžete také nalít směs octa a prostředku na mytí nádobí, která mušky po napití zabije. Mušky odpuzuje také máta a bazalka rostoucí v květináčích v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlovarnou konvici je třeba pravidelně čistit, jedině pak bude stále krásná a funkční

Ovocné mušky kladou velké množství vajíček nejen přímo na ovoce, ale také do kuchyňské výlevky nebo do odpadkového koše. Mohou využít i vlhkou houbičku na nádobí. Všechna tato místa omyjte a odpovídajícím způsobem vydezinfikujte. Pokud máte doma kávovar, nenechávejte v něm zbytky sedliny, jelikož její vůně mušky rovněž přitahuje. Nezapomeňte, že mušky se mohou objevovat po celý rok, tedy i v zimním období.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/how-to/articles/How-to-Get-Rid-of-Fruit-Flies
Přidat na Seznam.cz