Zbavte se ovocných mušek jednou provždy. Vyžene je čistota a vůně oblíbených bylinek

Jakmile ovoce nestihneme včas zkonzumovat a necháme ho v míse o něco déle, začnou se kolem něj objevovat malé mušky. Zdá se, že se zjevují samy od sebe, ale jakmile se přemnoží, máme velký problém. Ovocné mušky se líhnou z okem neviditelných vajíček a každá moucha jich za svůj krátký život může naklást až 500.

Pusťte se do úklidu

Pokud se chceme mušek zbavit, měli bychom nejprve důkladně vyčistit pracovní desku a podlahu. Tím odstraníme i mikroskopické zbytky jídla, které by mohly ovocné mušky lákat. Ovoce a zeleninu po přinesení z obchodu rovněž důkladně omyjte a uložte je ideálně do lednice nebo do uzavřené nádoby, která k nim omezí přístup.

Jakmile ovoce nebo zelenina začnou hnít, vyhoďte je. Mouchám takové kousky chutnají nejvíce. Nenechávejte doma otevřené lahve s alkoholem, vůně vína a piva totiž nežádoucí hmyz velmi přitahuje. Zbytky jídla zabalte do pytlů na odpadky a ihned je vyhoďte do popelnice, aby se mouchy nemnožily uvnitř. Vnitřek koše vymyjte saponátem a nechte vyschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte jim past

S ovocnými muškami můžete bojovat také domácími pastmi. Vezměte nádobu, dovnitř vložte malé množství alkoholu, tedy vína nebo piva, nebo nakrájené ovoce a přiryjte potravinářskou fólií, do které uděláte párátkem malé dírky. Mouchy přilákané vůní se nedostanou ven. Do mísy můžete také nalít směs octa a prostředku na mytí nádobí, která mušky po napití zabije. Mušky odpuzuje také máta a bazalka rostoucí v květináčích v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Na vysoké ceny cukru lze vyzrát. Vyrobte si krystal nebo sirob sami doma

Ovocné mušky kladou velké množství vajíček nejen přímo na ovoce, ale také do kuchyňské výlevky nebo do odpadkového koše. Mohou využít i vlhkou houbičku na nádobí. Všechna tato místa omyjte a odpovídajícím způsobem vydezinfikujte. Pokud máte doma kávovar, nenechávejte v něm zbytky sedliny, jelikož její vůně mušky rovněž přitahuje. Nezapomeňte, že mušky se mohou objevovat po celý rok, tedy i v zimním období.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/how-to/articles/How-to-Get-Rid-of-Fruit-Flies
Přidat na Seznam.cz