Sprchový závěs ztrácí na své kráse velmi rychle. S několika kroky bude opět vypadat jako nový

Sprchový závěs ztrácí na své kráse velmi rychle. S několika kroky bude opět vypadat jako nový

Koupelna září čistotou, vana nebo sprchový kout se lesknou, také nerez na kohoutcích se blyští, ale co sprchový závěs? Ten už tak čistě nevypadá, zachytávají se na něm nečistoty, vodní kámen i stopy plísní a je zašedlý. Co s tím, aby vypadal jako nový a současně se zabránilo tvorbě nové špíny a plísní na něm? Stačí dodržovat některá pravidla, která usnadní jeho údržbu, a zároveň použít zázračný přípravek v podobě lihového octa a jedlé sody!

Pravidelná údržba pro stále čistý závěs

Jakých doporučení se držet, aby byl závěs stále čistý? Každodenně je vhodné závěs po koupání nebo sprchování rozložit a opatrně otřít, aby na záhybech neulpívaly nečistoty a nezůstávala v něm voda, ale také zbytky mýdla nebo jiné kosmetiky. K tomu nezapomínejte řádně koupelnu větrat, malý prostor inklinuje k vyšší vlhkosti, která se sráží právě na závěsu, otevřete proto po koupání okno nebo nechte pootevřené dveře. Dále by měl závěs projít každý měsíc důkladnou očistou. Jak by měla vypadat?

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě čistá toaleta je vizitkou každého domova. Na zažloutlé skvrny platí osvědčení pomocníci
Zdroj obrázku: Freepik

Na polyesterové závěsy použijte ocet a jedlou sodu

Nejčastěji bývají závěsy z polyesteru nebo PVC a na jejich čistění se hodí klasický lihový ocet. Stačí rozložit závěs na rovný povrch a obě strany pečlivě vyčistit houbou nebo kartáčem namočeným do octa. Poté vložte do pračky a perte na 40 °C na program „syntetika“ s pracím práškem, do kterého přidejte několik lžic jedlé sody.

Na bavlnu působí mýdlová voda

U bavlněných závěsů je vhodné pro jejich vyčištění použít mýdlovou vodu. Rozložte závěs a větší skvrny odstraňte za pomoci mýdlové kostky, poté potřete mýdlem zbytek plochy. Následně dejte prát do pračky s pracím práškem opět s přídavkem jedlé sody. Teplotu lze u bavlněných závěsů nastavit na 60 °C a zvolit program „bavlna“. Před zavěšením závěsu jej ještě namočte do velmi slané vody, tím jej ochráníte před vlhkostí a vznikem nových plísní.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-shower-curtain/
Přidat na Seznam.cz