Zbavte se nepříjemného zápachu z bot přes noc. Tyto metody skutečně fungují

Zbavte se nepříjemného zápachu z bot přes noc. Tyto metody skutečně fungují

Po celém dni, kdy chodíte v jedné obuvi, je jasné, že bude zpocená, plná bakterií a také bude nepříjemně zapáchat. Je to normální a zápach z bot je třeba brát jako přirozenou součást nošení obuvi. Neznamená to však, že jej musíte jen trpět a nic se s ním nedá dělat. Naopak – existuje celá řada efektivních metod, které umožňují zbavit se zápachu doslova přes noc. A je to přesně to, co byste měli každý večer dělat. Předtím, než si půjdete lehnout, využijte jednu z těchto metod, aby ráno byly vaše boty zase svěží a vy jste je mohli bez obav nosit.

Mohlo by vás zajímat:  Tableta do myčky v kombinaci s melaminovou houbičkou rozzáří sprchový kout

Jedlá soda

Již mnoha léty osvědčený způsob zahrnuje využití jedlé sody. Ta je známá jako nepřekonatelný pomocník v celé domácnosti a uplatní se i při eliminaci pachu. Stačí, když do bot nasypete trochu tohoto bílého prášku a necháte přes noc působit. Ráno budou boty zase jako nové. Podobně se soda uplatní i při eliminaci zápachu z lednice, odpadkového koše nebo koše na špinavé prádlo.

Jablečný ocet

Otřete vložky vatovým tamponem namočeným v jablečném octě. Ten dokáže velmi spolehlivě pohlcovat zápach potu a do rána bude navíc dost času, aby se odvětralo nepříjemné aroma octa, které řada lidí nemá ráda.

Mohlo by vás zajímat:  Koření najde skvělé využití i mimo kuchyni. Inspirujte se tradičními i méně obvyklými triky
Zdroj obrázku: Pixabay

Levandulový olej

Naneste šest kapek oleje na vnitřní stranu bot a nechte působit přes noc. Používejte každé tři dny. Levandulový olej také zabraňuje pocení nohou, takže i při každodenním nošení se můžete spolehnout, že se vám nohy nebudou ani zdaleka tolik potit a vy se budete cítit lépe.

Podestýlka pro kočky

Máte doma kočku? Pak využijete podestýlku, která se běžně využívá do kočičích toalet. Jak na to? Do vaší obuvi nasypte asi hrst podestýlky a přes noc nechte působit. Podestýlka dokáže během pár hodin absorbovat veškerou vlhkost a zápach. Používejte každé tři dny. Podobně dobře mohou zafungovat i piliny, pokud máte doma například hlodavce. Boty vám navíc budou příjemně vonět po dřevě.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/how_do_you_get_a_bad_smell_out_of_shoes/article.htm
Přidat na Seznam.cz