Set Of Many Insect

Nenápadný hmyz, který v noci saje krev. Zbavte se štěnic co nejdříve a natrvalo

Štěnice jsou velmi obtížný hmyz, který je pro člověka nebezpečný. Vyskytují se poblíž lidských obydlí a živí se lidskou krví. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejsou jen v zanedbaných a špinavých domácnostech, ale naopak dávají přednost čistým a uklizeným prostorům.

Boj proti nim není snadný, mohou přežít bez jídla i rok

Jsou schované v úkrytech, i když si myslíte, že už je doma nemáte. Jak se tedy štěnic zbavit? A proč je to nutné? Štěnice jsou malý hmyz, který se živí lidskou krví. Jsou vybaveny speciálním ústním mechanismem, díky kterému se snadno zakousnou do kůže. Současně do člověka vstříknou anestetickou látku. Kousnutí pro člověka může být nebezpečné, štěnice jsou nositeli bakterií, které přispívají k rozvoji závažných onemocnění, jako je sepse nebo zánět kostní dřeně.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z domácnosti vyženou jednoduché triky, po kterých zbyde jen příjemná vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Štěnice se vyskytují spíše ve městech než na vesnicích. Nosíme si je do svých domovů sami z veřejných míst, jako jsou kina, nemocnice a hotely. Můžete si také koupit bazarový nábytek nebo oblečení, ve kterém už štěnice dávnou jsou a jen čekají, až budou moci zaútočit.

Můžete je najít v posteli, hlavně v rámu nebo matraci

Štěnice jsou malé, v průměru asi 55 mm, a mají tvrdý krunýř. Na jejich těle se může objevit skvrna a po vypití krve se hmyz zbarví do fialova. Je ale těžké ho vidět, protože vede noční život. Na našem těle se po jejich zásahu objeví červené skvrny, které jsou typickými stopami kousnutí. Mohou svědit nebo se dostaví alergická reakce. Lze zpozorovat také jejich trus nebo červené krevní skvrny na posteli.

Mohlo by vás zajímat:  Vodku nekupují jen alkoholici, ale i dobré hospodyňky. Pomáhá jim s úklidem
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud štěnici zašlápnete, objeví se vůně srovnatelná s vůní shnilého ovoce. Pokud máte podezření, že je máte doma, musíte rychle jednat. Objevují se v rámu postele nebo matraci. Schovávají se v soklových lištách a štěrbinách poblíž postele. Pozornost věnujte také tapetám, elektrickým zásuvkám a jejich krytům nebo knihám. Používejte k odstranění chemické prostředky, které koupíte v obchodě, nebo si zavolejte společnost, která se zabývá dezinsekcí.

Přidat na Seznam.cz