Zatuchlý zápach ze skříně vyženou jednoduché triky a obyčejné suroviny, které najdete v kuchyni

Zatuchlý zápach ze skříně vyženou jednoduché triky a obyčejné suroviny, které najdete v kuchyni

Zatuchlý zápach ve skříni může vznikat z několika důvodů. Můžete tam ukládat ještě vlhké prádlo, které v uzavřeném prostoru už nedoschne, nebo máte v bytě příliš mnoho vlhkosti, kterou neřešíte. Pravidelně byste ve svých pokojích měli také větrat a nezapomeňte ani na to, že v bytě byste neměli kouřit. Tabákový vzduch společně s vlhkostí nedělají dobrotu.

Jak proti zatuchlému zápachu?

Pokud chcete, aby vám oblečení pěkně vonělo, musíte ho nechat opravdu pořádně po vyprání uschnout. Jedině tak vám nebude cítit zatuchlinou. Jestli se tak přeci jen stalo, můžete si pomoci domácími prostředky, které prádlo ovoní. Nejdříve ale musíte ze skříní vytáhnout veškeré oblečení. Police i zásuvky poté otřete vlhkým hadříkem z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Ubrus vyžaduje během praní speciální péči. Skvrny zmizí a bude stále jako nový

Na hadřík můžete nakapat několik kapek esenciálního oleje, například levandule. Ten se hodí nejen na ovonění oblečení a skříně, ale také je úspěšným bojovníkem proti molům. Na dno skříně pak dejte hrnec s vroucím mlékem a počkejte, dokud nevychladne. Mléko absorbuje nepříjemné pachy za zavřenými dveřmi skříně. Poté už můžete oblečení znovu naskládat do skříně – ale jen pokud je opravdu suché.

Zdroj obrázku: Freepik

Do skříně si můžete uložit několik věcí

Abyste nepříjemnému zápachu předešli, můžete si do skříně vložit několik surovin nebo předmětů, které vám ušetří práci. Jedním z nich je obyčejné mýdlo v kostce. Najdete mnoho druhů podle vaší preference a můžete ho vložit mezi oblečení. Stejně tak můžete do skříně vložit i hřebíček – hodí se zapíchat ho do pomeranče nebo dát do síťky. Vanilka a skořice budou fungovat stejně.

Mohlo by vás zajímat:  Štětec a barvu nebudete potřebovat. Čistou stěnu jde získat mnohem jednodušeji

Zkusit můžete také použité čajové sáčky, které můžete do skříně zavěsit. Ideální bude, když je ještě nastříkáte oblíbeným parfémem. Jedlá soda je perfektní nejen do lednice, ale také do ložnice na oblečení. I obyčejný papír dokáže zázraky. Stačí na něj nastříkat oblíbenou vůni a umístit mezi oblečení nebo ložní prádlo.

Zdroj: https://acalminghome.com/10-simple-home-cleaning-tips-to-get-rid-of-musty-closet-smells/
Přidat na Seznam.cz