Domácí čisticí prostředky překvapí svým účinkem a k jejich výrobě stačí pár surovin

Domácí čisticí prostředky překvapí svým účinkem a k jejich výrobě stačí pár surovin

Domácími prostředky na úklid uděláte to nejlepší nejen pro svou domácnost, ale hlavně pro své zdraví a životní prostředí. Přípravky vyrobené doma nebudou plné chemických látek, které byste jinak museli vdechovat. Hotové jsou rychle a navíc suroviny na ně najdete doma nebo je snadno seženete v obchodech.

Jaké prostředky budete k výrobě potřebovat?

Na univerzální prostředek na čištění budete potřebovat pouze lihový ocet, borax a dva hrnky vody. Podle potřeby můžete do prostředku přidat ještě esenciální olej, který vám bude vonět. Tento prostředek pak můžete používat na otření různých povrchů v domácnosti. Stačí už jen nalít směs do rozprašovače. Jestli si chcete vyrobit zvlášť prostředky na různé činnosti, stačí číst dále.

Na čištění oken budete potřebovat dvě lžíce mycího prostředku na nádobí, které dejte do čisté lahve. Přidejte dvě sklenice salicylového lihu a doplňte 8 sklenicemi vody. Lahev zavřete a protřepejte. Hodit se vám k domácí výrobě čisticích prostředků může také vinný kámen, který nahradí prášek do pečiva nebo včelí vosk.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřeba vody úzce souvisí s návyky v domácnosti, změňte je a ušetřete
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si skvělý čistič na trouby nebo prostředek na podlahy

Jestli tápete v tom, jaký prostředek bude nejlepší na vaši podlahu, můžete si ho sami vyrobit. Není na tom nic těžkého. Stačí namočit velký hadr v octu a podlahu vytřít. Nakonec podlahu setřete suchým hadříkem. Pokud máte na podlaze mastné stopy, také s tím vám umíme poradit. Na skvrny dejte několik kousků ledu, aby se mastnota mohla vsáknout. Poté je odstraňte tyčinkou a vytřete papírovou utěrkou.

Čističe na trouby jsou mnohdy neúčinné, proto se vyplatí si ho doma vyrobit. Smíchejte půl hrnku soli, 1/4 hrnku boraxu a 1/2 hrnku jedlé sody. Přidejte teplou vodu, zamíchejte a k čištění trouby použijete měkkou houbičku. Následně všechno opláchněte vodou a vytřete suchým hadříkem.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/
Přidat na Seznam.cz