Domácí čisticí prostředky překvapí svým účinkem a k jejich výrobě stačí pár surovin

Domácí čisticí prostředky překvapí svým účinkem a k jejich výrobě stačí pár surovin

Domácími prostředky na úklid uděláte to nejlepší nejen pro svou domácnost, ale hlavně pro své zdraví a životní prostředí. Přípravky vyrobené doma nebudou plné chemických látek, které byste jinak museli vdechovat. Hotové jsou rychle a navíc suroviny na ně najdete doma nebo je snadno seženete v obchodech.

Jaké prostředky budete k výrobě potřebovat?

Na univerzální prostředek na čištění budete potřebovat pouze lihový ocet, borax a dva hrnky vody. Podle potřeby můžete do prostředku přidat ještě esenciální olej, který vám bude vonět. Tento prostředek pak můžete používat na otření různých povrchů v domácnosti. Stačí už jen nalít směs do rozprašovače. Jestli si chcete vyrobit zvlášť prostředky na různé činnosti, stačí číst dále.

Mohlo by vás zajímat:  Věčný prach dává při úklidu zabrat, s pár triky se ho zbavíte efektivněji

Na čištění oken budete potřebovat dvě lžíce mycího prostředku na nádobí, které dejte do čisté lahve. Přidejte dvě sklenice salicylového lihu a doplňte 8 sklenicemi vody. Lahev zavřete a protřepejte. Hodit se vám k domácí výrobě čisticích prostředků může také vinný kámen, který nahradí prášek do pečiva nebo včelí vosk.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si skvělý čistič na trouby nebo prostředek na podlahy

Jestli tápete v tom, jaký prostředek bude nejlepší na vaši podlahu, můžete si ho sami vyrobit. Není na tom nic těžkého. Stačí namočit velký hadr v octu a podlahu vytřít. Nakonec podlahu setřete suchým hadříkem. Pokud máte na podlaze mastné stopy, také s tím vám umíme poradit. Na skvrny dejte několik kousků ledu, aby se mastnota mohla vsáknout. Poté je odstraňte tyčinkou a vytřete papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Přestože úklid provádíme denně, stále se držíme několika mýtů. Ukliďte konečně správně

Čističe na trouby jsou mnohdy neúčinné, proto se vyplatí si ho doma vyrobit. Smíchejte půl hrnku soli, 1/4 hrnku boraxu a 1/2 hrnku jedlé sody. Přidejte teplou vodu, zamíchejte a k čištění trouby použijete měkkou houbičku. Následně všechno opláchněte vodou a vytřete suchým hadříkem.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/
Přidat na Seznam.cz