Zatuchlé oblečení nikdo nosit nechce. Vypořádejte se s nelibým zápachem jednou provždy

Zatuchlé oblečení nikdo nosit nechce. Vypořádejte se s nelibým zápachem jednou provždy

Jestli máte rádi pořádek, tak určitě víte, že zatuchlé oblečení může zničit pocit čistoty. Pokud si vytáhnete vyprané tričko nebo šaty, které zapáchají, je to nepříjemná věc. Zápach ale můžete snadno odstranit. Stačí vyzkoušet domácí metody, které používaly už naše babičky. Nyní je můžete zkusit sami a přesvědčit se, že opravdu fungují.

Jak zbavit oblečení zatuchlého zápachu?

Chybu můžete udělat už při skládání vypraného a usušeného oblečení do skříně. Do šatníku stačí dát trochu vlhké oblečení, a problém je na světě. Jestli sušíte prádlo v koupelně, tak do sebe oblečení může vlhkost natáhnout a už se tolik nevysuší. Proto je dobré koupelnu odvětrávat. Špatné už může být samotné praní, protože v bubnu se snadno objeví plíseň nebo zde zůstane zbytek prášku na praní.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvíce riziková elektrická zařízení v domácnosti, která mohou způsobit požár

V mnoha případech pomůže, když prádlo znovu vyperete. Někdy se ale může stát, že i opětovné praní prádla ničemu nepomůže. V tu chvíli můžete zkusit žehličku. Do ní místo vody dejte vodku nebo salicylový alkohol a začněte oblečení žehlit. Nepříjemný zápach by měl zmizet. Oblečení můžete také vložit do mrazáku, což je sice netradiční řešení, ale opravdu funguje. Nízké teploty zabijí veškeré bakterie a prádlo by mělo svěže vonět.

Zdroj obrázku: Freepik

Doma si můžete vyrobit borovicový olej

Nejlepší prostředkem na zatuchlé oblečení je borovicový olej. Ten můžete přidat přímo do praní. Olej je skvělým prostředkem, jak si vylepšit imunitní systém a také se díky němu můžete zbavit nachlazení. Navíc dokonale osvěží a jeho výroba není složitá. Jen musíte několik týdnů počkat, než ho budete moci použít. Budete potřebovat jen čerstvé jehličí a čistý 80% alkohol.

Mohlo by vás zajímat:  Toaletu zbaví skvrn a vodního kamene bělidlo, jedlá soda nebo ocet

Jehličí stačí rozemlít v hmoždíři, hodit ho do misky a zalít alkoholem. Denně směs musíte protřepat, aby se obě přísady spojily. Po měsíci můžete směs přecedit a začít používat. Olej můžete nalít přímo do bubnu pračky nebo ho použít právě proti nachlazení. Nechte pračku pravidelně větrat, vytahujte z ní oblečení hned, jak dopere. Tím zabráníte tomu, že se zatuchlina vůbec na oblečení usadí.

Zdroj: https://molekule.science/musty-smells-getting-rid-of-them-from-your-home-clothes/
Přidat na Seznam.cz