Stěny mohou být znovu čisté i bez štětce a barvy. Stačí jednoduše všechny skvrny vyčistit

Stěny mohou být znovu čisté i bez štětce a barvy. Stačí jednoduše všechny skvrny vyčistit

Nic nedodá domovu takový pocit čistoty jako nově vymalované stěny, ať už jen na bílo, nebo s využitím některé ze širokého spektra barev. Žádný nátěr však bohužel nevydrží nový nadlouho, zejména v domácnosti, kde žijí také malé děti a domácí mazlíčci a kde se hodně vaří. Je tedy vždy dobré vědět, jak se lze skvrn zbavit a vrátit stěnám jejich původní čistotu a jas.

Co budete potřebovat k čištění stěn

Abyste stěnu důkladně zbavili nečistot a skvrn, budete potřebovat

  • čistý nový smeták,
  • malý nožík nebo škrabku k odstranění zaschlých nečistot,
  • hadřík vyrobený ideálně z mikrovlákna,
  • houbičku na nádobí,
  • některý z níže uvedených prostředků.

Postup, jak docílit čisté stěny

Před každým čištěním je dobré celou stěnu nebo její dotčenou část nejprve důkladně omést čistým novým smetákem. Tak totiž odstraníte prach, pavučiny a jiné nečistoty a můžete se pak bezpečně pustit do hloubkového čištění znečištěných míst.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se jedná o zaschlé nečistoty, odstraňte je nejprve opatrně nasucho pomocí škrabky nebo nožíku a až poté se pusťte do čištění případných zbylých skvrn. Pokud jde o nové skvrny, které ještě nezaschly, často postačí k jejich odstranění pouze horká voda. Pokud skvrna již částečně zaschla a horká voda již sama o sobě úplně neúčinkuje, přidejte do ní několik kapek tekutého prostředku na nádobí. Do této směsi ponořte houbičku na nádobí, potřete skvrnu, vysušte ji co nejvíce hadříkem a nechejte dobře vyschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Lesk dřevěnému nábytku dodá čaj nebo olivový olej

K čištění skvrn na stěnách můžete možná trochu překvapivě použít také pěnu na holení, jejíž složení se k tomuto účelu také dobře hodí. Postup je jednoduchý, pěnu nastříkejte na suchou čistou houbičku a rozetřete ji po celém povrchu skvrny. Po přibližně hodinovém působení namočte čistou houbičku do horké vody, do které můžete přidat také pár kapek tekutého prostředku na nádobí, a pěnu opatrně smyjte a zeď nechejte dobře proschnout.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-walls
Přidat na Seznam.cz