Stained Pallet Wooden Outdoors Wood Surface Sealant Paintbrush Application Closeup

Září je vhodný čas pro ošetření dřevěných prvků v interiéru i na zahradě

S příchodem září, kdy listí začíná padat a teploty klesají, je ideální doba zaměřit se na údržbu dřevěných prvků domu. Dřevo, jako živý materiál, vyžaduje pravidelnou péči a ochranu proti vnějším vlivům, jako jsou vlhkost, hmyz nebo plíseň. Prodloužení životnosti dřevěných prvků domu, především podlahy, nábytku, oken, dveří nebo terasy, může být docíleno správným ošetřením a údržbou.

Ošetření dřevěných podlah a nábytku

Dřevěné podlahy a nábytek jsou často vystaveny namáhání a opotřebení. Použitím vhodných prostředků na ochranu dřeva, jako jsou vosky, oleje nebo laky, můžeme zachovat jejich krásu a prodloužit jejich životnost. Pravidelné čištění a aplikace těchto produktů zabraňují pronikání vlhkosti a usazenin, které by mohly dřevo poškodit. Rovněž ochranné přípravky proti škůdcům jsou nezbytné, aby bylo dřevo chráněno před termity a jinými škodlivými organismy.

Mohlo by vás zajímat:  Během mrazivých dní a nocí je nezbytné udržet domov v teple
Zdroj obrázku: Freepik

Údržba dřevěných oken a dveří

Dřevěná okna a dveře jsou náchylné k poškození způsobenému povětrnostními podmínkami, jako jsou déšť, sníh, sluneční záření nebo teplotní výkyvy. K ochraně těchto prvků je třeba pravidelně aplikovat vhodné nátěrové hmoty, které zabraňují průniku vody a UV záření do dřeva. Včasná kontrola těsnění a případná výměna poškozených dílů pomáhají předcházet ztrátám tepla a energetickým únikům. Okna a dveře jsou navíc díky tomu zabezpečené, aby se zabránilo nežádoucímu vstupu.

Ochrana dřevěných konstrukcí a teras

Dřevěné konstrukce, jako jsou pergoly, terasy či zahradní altány, jsou vystaveny přímému kontaktu s přírodními prvky a potřebují proto extra vrstvu ochrany. Zpracováním speciálními ochrannými nátěry a impregnacemi proti hnilobě a plísním zajistíme, že budou odolávat nejen povětrnostním vlivům, ale i škůdcům, jako jsou hmyz a hlodavci. Správná údržba a pravidelné kontroly stavu dřeva jsou klíčové pro zachování integrity a bezpečnosti těchto konstrukcí. Řádná péče zahrnuje také odstranění zbytků rostlin, listí a nečistot, které by mohly vést ke hnití dřeva.

Zdroj: https://wocawoodcare.com/blogs/product-knowledge/exterior-vs-interior-wood-care-whats-the-difference
Přidat na Seznam.cz