Zápach ze skříně navždy zmizí díky jednoduchému postupu. Prostor budou mít už pouze příjemné vůně

Zápach ze skříně navždy zmizí díky jednoduchému postupu. Prostor budou mít už pouze příjemné vůně

V nábytku mohou ulpívat nepříjemné pachy i přes veškerou snahu je odstranit. Zvláště ze starého nábytku je cítit zatuchlina, plíseň či vlhkost. Ta se může držet i ve větších šatnících či kumbálech. Nejste v tom sami a naštěstí se na problémy tohoto typu nachází vícero řešení.

Generální úklid

Naprostý základ je vyházet úplně všechny věci ze skříně a dále je potřeba odstranit prach z každého místa. Podívejte se po horních, dolních lištách, rozích a stropě, jestli tam nejsou náznaky plísně. Umyjte prach čistou vodou nebo vodou s jarem a poté můžete provést následující kroky.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte pro svůj krb dřevo, které podpoří udržitelný způsob života

Opatřete si správný mycí prostředek

Jarová voda nestačí. Musíte skříň otřít ještě jednou desinfekčním prostředkem, který pohlcuje pachy. Často se doporučuje jablečný ocet, ale někomu může vadit jeho specifická vůně. Nabízí se řešení v podobě hotového octového spreje, u kterého se v žádném případě nemusíte bát specifického aromatu. Vše znovu vymyjte a důkladně vyvětrejte a nechte proschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na plísně a vlhkost

V případě plísní aplikujte pár kapek postřiku proti plísním. Místnost nebo nábytek se pak musí, jak už bylo zmíněno dříve, nechat vyschnout. Při nadmíře plísně se už nedá svítit a je lepší vymalovat. Pokud máte šatník poblíž pračky v rizikové malé místnosti, není od věci si pořídit pohlcovač vlhkosti anebo čističku vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr oken je pro fungování celého domu naprosto klíčový!

Zaplňte si šatník vůněmi

Nakonec nezbývá nic jiného než ovonět si šatník či šatnu božskými vůněmi, které vám přidají na vaší vlastní osobitosti. Do skříně můžete vložit třeba pěkně po staru malá mýdla ve tvaru králíčka. Dalším způsobem je vtěsnat dovnitř co nejvíc levandule nebo jiné aromatické byliny. Anebo si kupte keramickou destičku a nakapejte tam trochu vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Dlouho voní, málo stojí a účinně bojuje s nepříjemným zápachem.

Zdroj: https://www.closetstoadore.com/7-clever-ways-to-deodorize-your-foul-smelling-closet
Přidat na Seznam.cz