Zapomenuté šedé mýdlo se znovu dostává na výsluní. Působí dobře na pokožku i při praní

Zapomenuté šedé mýdlo se znovu dostává na výsluní. Působí dobře na pokožku i při praní

Šedé mýdlo bylo dříve součástí většiny domácností, naše babičky ho využívaly velmi často. A to nejen k čištění skvrn, ale také na úklid domácnosti nebo na jiné věci. S příchodem barevných i voňavých mýdel, sprchových gelů a dalších přípravků na vlasy ale vymizelo z koupelen, a je to velká škoda, protože jeho vlastnosti můžete využít v mnoha ohledech.

K čemu je vhodné šedé mýdlo?

Šedé mýdlo je směsí soli, glycerinu, kyseliny citrónové nebo chloridu sodného. Neobsahuje žádné vůně ani barviva. Je tak vhodné i pro alergiky, nezpůsobí vyrážku ani podráždění pokožky. Díky draselným solím je mýdlo měkké a snadno se pak rozpustí ve vodě. Oblíbenější jsou dnes ale sodová mýdla a šedé mýdlo se od nich odlišuje právě tím, že neobsahuje barviva ani žádné jiné látky, díky kterým by vonělo.

Jak můžete šedé mýdlo doma využít? Působí antibakteriálně, takže působí proti akné nebo hnisavým skvrnám a jiným kožním problémům. Můžete ho navíc použít také na mytí ran po operacích. Všechny druhy oděrek pak můžete mýdlem vyčistit, protože se snižuje riziko infekce a navíc se budou rychleji hojit. I ženy v šestinedělí mohou jeho účinky využít, protože je vhodné i na intimní hygienu.

Mohlo by vás zajímat:  Voda není jediná možnost. Pro osvěžení a správnou hydrataci se vyplatí sáhnout po zelenině a ovoci
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na možné kontraindikace

Bude se hodit také na modřiny nebo podvrtnutí. Odstraňuje otoky, který způsobují nemocné klouby. Můžete šedé mýdlo rozpustit ve vodě, namočit do něj gázu a přiložit ji na postižené místo. Není to ale mýdlo pro každého člověka.

Na praní ho můžete využívat bez ohledu na to, kolik je vám let. Kontraindikací ale může být alergická reakce na některou ze složek, kterou šedé mýdlo obsahuje. Proto je dobré ho nejdříve vyzkoušet na malém kousku pokožky a sledovat, jak bude reagovat. Podle toho se pak můžete rozhodnout, jestli bude ve vaší domácnosti cenným kouskem. Stane se velkým pomocníkem nejen při praní prádla.

Zdroj: https://earthbits.com/blogs/earthbits/benefits-of-natural-soap-why-choose-organic-handmade-soap
Přidat na Seznam.cz