Díky osobnímu účtu máme všechny finance pod kontrolou. Dnešní trh nabízí mnoho variant

Díky osobnímu účtu máme všechny finance pod kontrolou. Dnešní trh nabízí mnoho variant

Osobní účet v bance je základem, bez kterého nemůžete efektivně spravovat svůj rozpočet. Uchovávat peníze na bezpečném místě, plánovat výdaje, spořit a investovat jsou důležité prvky každého rodinného rozpočtu, se kterými vám pomohou moderní banky. Jak ale najít na trhu nejlepší nabídku právě pro vás, když existuje tolik možností?

Kde začít?

Osobní účty nabízejí snad všechny banky, které se nachází na trhu. Výběr je díky tomu velmi široký, což je dobře. Zároveň je ale těžké se v tom vyznat. Nejlepší je začít hledání tím, že zjistíte, které banky jsou důvěryhodné, mají dlouhou historii a lidé jsou s nimi spokojení. Jakmile zúžíte hledání na několik nejrozumnějších nabídek, můžete se na ně podívat blíže a zvolit tu jedinou, ideální pro vás.

Mohlo by vás zajímat:  Šetření s energiemi potěší naši peněženku i přírodu. Každý může doma zavést jednoduché změny

Jednoduchost a pohodlí

Jednoduchá pravidla pro používání účtu a komunikace s bankou jsou jednou z nejdůležitějších věcí, na které musíte myslet. Zvolte si účet, který se bude snadno používat a nezabere příliš mnoho času. V současnosti byste měli být schopni většinu běžných věcí vyřídit online, obsluhovat účet z počítače i telefonu apod. Ujistěte se, že to všechno banka nabízí, abyste nakonec nemuseli kvůli každé maličkosti na pobočku.

Zdroj obrázku: Freepik

Spoření a investování

Moderní bankovnictví má tu výhodu, že si s ním můžete zřídit také spořicí účet, a hodně bank nabízí také možnost investování, které je dostupné pro každého. Investice mohou zahrnovat bankovní vklady, investiční fondy a mnoho dalšího. Zjistěte, jaké možnosti nabízí daná banka i vlastnictví osobního účtu, pokud se chcete pustit do investování. Některé banky nabízejí základní vklady, jinde získáte i širší možnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Na stavbě domu jde ušetřit i bez snižování kvality materiálů

Spoření je velmi důležitá součást rodinného i osobního rozpočtu. Ideální je, když můžete mít spořicí účet jako součást svého osobního účtu. Máte tam určitý úrok (v závislosti na nabídce banky), můžete tak posílat jakékoli části a zároveň máte peníze kdykoli k dispozici, když je potřebujete. Nemáte je ale na svém osobním účtu, takže nejsou k dispozici tak snadno. Hlavně se ujistěte, že s tímto účtem nejsou spojeny žádné poplatky.

Zdroj: https://www.thebalance.com/how-to-make-a-budget-1289587
Přidat na Seznam.cz