Březen je vhodný pro začátek hnojení zahrady. Živiny potřebují rostliny i trávník

Březen je vhodný pro začátek hnojení zahrady. Živiny potřebují rostliny i trávník

Nadcházející dny budou ideální příležitostí začít s hnojením zahrady. Správně pohnojená zahrada potěší svým vzhledem a rychle vdechne rostlinám novou energii. O zahradu se však vyplatí vždy starat osobitým způsobem.

Kdy je čas hnojit

Jaro je obdobím intenzivního růstu rostlin. Aby si však v následujících měsících zachovaly svoji krásu, stojí za to se o ně postarat specifickým způsobem. Základem zahradnických aktivit v březnu je hnojení. K růstu potřebují rostliny úrodnou půdu bohatou na živiny, která jim poskytne minerály, které potřebují k životu.

Mohlo by vás zajímat:  Největší nepřítel všech zahrad začíná opět útočit na trávník i rostliny. Vyžeňte krtka včas

V nadcházejících dnech bychom se měli starat o rostliny v naší zahradě. Podle biodynamického kalendáře období od 15. do 21. března by mělo být zahájeno hnojení. Jedním ze základů jarního hnojení jsou organické přípravky. Patří sem především organická hnojiva, jako jsou kompost a hnůj. Posledně jmenované by se však nemělo používat na jaře, protože je v přírodní formě příliš silné a mohlo by spálit rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Výběr hnojiva

Stojí také za to hnojit zeleninu a ovoce kompostem. Tímto způsobem zlepšíme půdní podmínky, ve kterých rostou, a později se odvděčí ještě většími plodinami. Mnoho zahradníků se však rozhodne používat hnojivo jen tehdy, když uvidí znepokojující příznaky choroby rostlin. Toto je chyba. Hnojení zeleniny a ovoce by se mělo provádět bez ohledu na to, zda mají problémy s růstem nebo plodností. Udržuje přiměřený stav půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte balkon na teplou sezonu a vytvořte si svůj malý koutek klidu

Pozornost by se měla věnovat také trávníku. Pro regeneraci po zimě potřebuje naši podporu. Hnojení trávníku přináší nejlepší výsledky při provádění třikrát během vegetačního období: na jaře, v létě a na podzim.

Zdroj: https://www.thespruce.com/when-to-apply-spring-fertilizer-2152974
Přidat na Seznam.cz