Obyčejné mýdlo nabízí mnoho způsobů využití. S přehledem strčí do kapsy i nejdražší přípravky

Obyčejné mýdlo nabízí mnoho způsobů využití. S přehledem strčí do kapsy i nejdražší přípravky

Mýdlo je spojené hlavně s kosmetikou a také mytím rukou, používáme ho několikrát denně. Může být náhražkou několika prostředků, mýdlo si lze snadno také doma vyrobit. Jedná se o jeden z nejstarších kosmetických přípravků, ale můžete ho použít také jako alternativu jiných prostředků. Jakými způsoby lze mýdlo využít?

Mýdlo zaplaší mšice a odstraní skvrny od barvy

Jestli doma pěstujete rostliny, možná budete řešit škůdce. Mýdlo dokonale zaplaší mšice, stačí si připravit roztok složený z šedého mýdla a vody a nalít ho do rozprašovače. Několikrát denně rostliny nastříkejte a pokračujte tak celý týden. Po této době by mšice měly zmizet. Snadno vyčistí také skvrny od barvy a pomůže vyčistit použité štětce.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřete peněženku i životní prostředí. Mnoho produktů pro úklid už máte doma

Mýdlo slouží nejen k odstranění nečistot na štětcích. Jestli malujete byt nebo dům novými barvami, určitě se vám budou hodit naše rady. Zaschlé štětce můžete znovu použít, pokud je namočíte do misky s teplou vodou a mýdlem. Mýdlo rychle rozpustí barvu na štětcích, které můžete ještě propláchnout pod tekoucí čistou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pasta z šedého mýdla a vody pomůže rozhýbat panty

Skříně nebo zásuvky se občas mohou zaseknout, proto mýdlo poslouží jako pomocník ohledně zaseknutých pantů. Mýdlo ochrání také povrchy před lakováním. Roztok mýdla a teplé vody používají profesionální malíři jako přípravu před malováním stěn a stropů. Poslouží také jak odstraňovač skvrn, působí mnohem lépe než drahé čisticí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění sprchového koutu usnadní ocet, jedlá soda a citron

Odstraní snadno skvrny od vína nebo mastnoty, klidně do roztoku šedého mýdla a vody dejte oblečení a ponechte ho tam několik hodin. Jestli skvrny nezmizí, přidejte do vody menší množství jedlé sody. Mýdlo, hlavně to šedé, je součástí přírodních výrobků, které jsou určené k čištění a mytí v celé domácnosti. Zjistěte si nejdříve, jak funguje, než budete utrácet za drahé čisticí prostředky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/uses-for-a-bar-of-soap-4164245
Přidat na Seznam.cz