Záclony interiér zútulní a rozzáří, správně je vyprat ale může být oříšek
Záclony bývaly nedílnou součástí každé domácnosti. Poté se na chvíli vytratily, ale opět se vrací a hlavně kromě využití ochrany před slunečním svitem se jeví jako perfektní dekorativní doplněk. Aby se časem nestaly ze záclon pouze zažloutlé, a ne moc voňavé vzpomínky, je potřeba o ně pečovat. Pro nejlepší výsledky se doporučuje před samotným praním záclony namočit.
Samotné praní není moc účinné, proto je lepší přečíst si pár tipů, jak umocnit praní, čistotu, plnost barvy a svěžest této látky. Existuje několik tipů, jak dosáhnout lepších výsledků praní. Není to nic složitého ani drahého, stačí pouze dodržet některá pravidla a přidat pár složek. Pojďme se podívat na pár z nich.
Ponoření závěsů do vlažné vody
Jak už bylo předestřeno, je doporučeno namočit závěsy do vlažné vody. Do ní je vhodné přidat malé množství pracího prostředku, který je pro závěsy dostatečně jemný. Délka namočení je individuální, ale při běžném znečištění stačí závěsy ponechat namočené zhruba hodinu. Při silném znečištění ponechte záclony ve vodě přes noc. Pro bělení přidejte hrst soli, zvýší to tak účinek čištění.
Přidejte prostředek na mytí nádobí
Závěsy v kuchyni bývají nejčastěji znečištěné tuky. Pokud kouříte v domácnosti, tak i tímhle způsobem můžete znečistit své milované záclony. Pro namáčení znečištěných závěsů byste měli používat prostředek na mytí nádobí. Doporučuje se přidat i jedlou sodu. Nejúčinnějším způsobem bělení záclon je použití chlorového bělidla během namáčení. Jenže buďte na pozoru! I když je tato metoda velice účinná, je naopak i nejnáchylnější vůči poškození.
Záclony před procesem mytí a namáčení nejprve očistěte od prachu, pavučin a dalších nečistot. Vyplatí se také záclony rovnou vytřepat, abychom se zbavili případných zbytků částic z látky. Vyvarujete se tak případných komplikací, které mohou nastat zbylými nečistotami.
Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-all-types-of-curtains-1901080