Jahody v sobě skrývají poklad pro zdraví i chuťové pohárky. Někomu ale můžou ublížit

Jahody v sobě skrývají poklad pro zdraví i chuťové pohárky. Někomu ale můžou ublížit

Jahodová sezona je pomalu tady a brzy si budete moci utrhnut tyto červené plody také na své zahradě. Na jaře se objevují první květy a můžeme se těšit na sladké ovoce, které jsou plné vitaminu C. Vyplatí se je pěstovat nejen na zahradě, ale také na okenním parapetu. Proč jsou pro naše zdraví tolik prospěšné a proč jsou pro některé lidi naprosto nevhodné?

Jahody jsou plné vitaminů, ale mají v sobě látky způsobující alergii

Konzumace jahod má spoustu výhod. Jsou bohaté nejen na vitamin C, ale také na další vitaminy a látky, které jsou pro tělo klíčové. Na druhou stranu v sobě bohužel mají také složky, které mohou způsobit alergickou reakci, a to dokonce, i když jahodu pouze olíznete nebo si dáte jediný kousek. Poznáte to podle vyrážky, která se může objevit po celém těle.

Mohlo by vás zajímat:  "Nevíme, jaká šmudla nám ho upeče, udělám to opět sama," vymluvila jsem partnerovi objednání vánočního cukroví

Pokud ale alergii nemáte a denně si dáváte dvě hrsti tohoto šťavnatého ovoce, vězte, že do sebe dostanete spoustu vitaminů, které vám doplní energii na celý den. Jahody jsou také plné antioxidantů, které působí proti volným radikálům. Není v nich ani mnoho kalorií, takže si je bez obav můžete dát při redukční dietě. Kromě toho ale v sobě mají také železo, hořčík, nebo omega-‍3 mastné kyseliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jahody mají blahodárný vliv na naše zdraví

Jahody mají pozitivní vliv na práci našich orgánů. Za všechny jmenujme slezinu, kterou ochrání, a také slinivku břišní. Ta zodpovídá za naše trávení, proto pokud máte bolesti nebo otoky, můžete si zkusit dát několik jahod před hlavním jídlem. Jsou vhodné také pro lidi, které často trápí záněty močových cest. Dokonce je můžete využít na čištění zubů, stačí jahodu rozpůlit a potírat si s ní zuby. Myslete ale na to, že je nutné si poté zuby vyčistit zubní pastou.

Mohlo by vás zajímat:  Psi jedí trávu pro její chuť i proto, aby ulevili svému trávení

Díky jahodám můžete mít zpátky svůj hlas, protože pozitivně působí na bolesti v krku a zbaví vás chrapotu. Navíc mají také ještě jednu skvělou vlastnost, povzbuzují chutě k jídlu a jsou silným afrodiziakem. Jahody v sobě mají ale salicyláty, které mohou způsobit podráždění.

Zdroj: https://www.rxlist.com/strawberry/supplements.htm
Přidat na Seznam.cz