Pradlo1

Zachovejte sytou barvu svého oblečení za pomoci běžných kuchyňských surovin

Povedlo se vám hodit do pračky bílé tričko k barevnému oblečení a obarvili jste ho? Anebo vám červený svetr po několika praních vybledl? Žádný z podobných problémů není důvodem k tomu, abyste své oblíbené kousky hned hodili do koše a běželi si koupit nové. Za prvé je to hrozné plýtvání a za druhé vás to bude stát hodně peněz. Oblečení přitom můžete zachránit. Jen musíte vědět, jak na to. Nebudete potřebovat nic jiného než základní suroviny, které má v kuchyni každý.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se ovocných mušek jednou provždy. Vyžene je čistota a vůně oblíbených bylinek

Citron a ocet

Tato kombinace surovin funguje dobře nejen pro světlé, ale také barevné věci. Citronová šťáva bělí a odstraňuje skvrny. Nalijte jednu sklenici citronové šťávy do tří litrů vody a namočte do směsi kousky ze svého šatníku, které potřebujete zachránit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nechcete používat citron, stejně dobře funguje také octový roztok v poměru 1 : 1. Nejenže změkčuje látky a dodává jim lesk, ale také brání tomu, aby barva pouštěla. Smíchejte například půl sklenice octa se stejným množstvím vody a namočte do tohoto roztoku oblečení na několik hodin. Poté je klasicky vyperte v pračce.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody vydrží déle čerstvé po omytí ve vodě s octem

Pepř a sůl nebo káva s čajem

Pouze jedna čajová lžička nebo sklenice černého pepře a soli, které přidáte do praní zabrání postupnému mizení barviv agresivními pracími prostředky. Tato metoda je zvláště užitečná u tmavého nebo černého oblečení. Vyzkoušet ji ovšem můžete i s barevným prádlem. Uvidíte, že vaše prádlo bude nádherně čisté a v původních barvách.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva a čaj jsou také vhodné pro tmavé a černé prádlo. Uvařte 500 ml vody a dejte do tohoto množství černý čaj nebo kávu. Poté nalijte silný nápoj bez kávové sedliny přímo do bubnu pračky. Možná se to zdá jako nesmyslný nápad, ale uvidíte, že vaše prádlo bude nádherně tmavé a nebude šedé místo původní černé. Tato metoda, stejně jako předchozí, je velmi levná, díky čemuž se jedná o velmi lákavý způsob, jak obnovit své černé oblečení.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tips-to-prevent-colors-from-fading-1900719
Přidat na Seznam.cz