Pračky nám ulehčují život každý den. Na oplátku potřebují jen trochu naší pozornosti

O pračku se musíme pravidelně starat, stejně jako o jiné spotřebiče, které máme doma. Pračku používáme každý den, protože špinavého prádla není nikdy málo. Stačí do ní jen vložit oblečení, přidat prášek nebo tabletu a zapnout správný program. Pravidelným čištěním nám pračka bude sloužit dlouhé roky.

Vodní kámen ničí pračku

Pračka trpí především tvrdou vodou, kterou některé domácnosti mají. Do praní můžete přidat změkčovač vody, ale bude potřeba pračku pravidelně od vodního kamene čistit. Linout se z ní může také nepříjemný zápach. Jestliže se o pračku nebudete starat, může vám velmi brzy odejít. Zkuste na to jít jednoduchými, zato neinvazivními a osvědčenými metodami, které opravdu fungují.

Odstraňte nečistoty i vodní kámen. Mezi nejjednodušší způsoby patří použití výrobků, které můžete zakoupit v drogerii. Není to ale optimální způsob, jak pračku vyčistit. Tyto prostředky jsou plné chemických látek, které nejsou vhodné pro zdraví. Protože se jedná o oblečení, které denně nosíte na sobě, musíte také dbát na to, abyste nedostali alergickou reakci.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový kout může zářit čistotou každý den. Stačí vědět, jak na to
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste domácí prostředky, které najdete doma

Místo chemických přípravků můžete použít domácí, které najdete doma. Mezi takové patří kyselina citronová a ocet. Jsou to suroviny, které využijete nejen při čištění pračky, ale také pomohou při úklidu celé domácnosti. Kyselina citronová, ocet a jedlá soda jsou největšími pomocníky, které můžete v domácnosti najít.

Do prázdného bubnu pračky pak nalijte dva litry octa, přidejte dvě balení kyseliny citronové a nastavte pračku na nejvyšší teplotu. Pokud ji potřebujete ještě odvápnit, dejte dvě sklenice octa přímo do nádržky na prací prostředek. Přidejte kyselinu citronovou a nastavte program na nejvyšší teplotu. Kyselinu citronovou můžete nahradit jedlou sodou. Tu stačí také nasypat buď do bubnu pračky, nebo do komory na prací prášek.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-washing-machine-with-vinegar
Přidat na Seznam.cz