Blue Fly 4798384 1920

Vyzrajte na otravné mouchy. Vyžene je vůně, kterou všichni lidé milují

Aromaterapie je skvělá nejen při podpoře dobré nálady. Má také skvělý vliv na lidské zdraví. Vyplatí se tak mít doma oblíbené vůně, které vás budou doprovázet při relaxaci nebo úklidu. Každý si najde tu svou. Esenciální oleje, které si do lampy přidáte, mohou mít ještě jednu funkci. Snadno se zbavíte komárů a dalšího hmyzu, který by se chtěl dostat do vaší domácnosti.

Jak se zbavit otravných much?

Mouchy jsou otravným hmyzem, který je navíc také vytrvalý. Během hodiny se kolem vás mohou otočit mnohokrát, a jestli nemáte plácačku, budete to s nimi muset vydržet. Lidé si kupují mucholapky, které se zavěšují na stropní svítidla. Fungují, ale nevypadají dobře. Právě proto je nutné vymyslet způsob, jak se jich nejen zbavit, ale také jak jim zabránit vůbec se do domu nebo bytu dostat.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštany lze využít pro výrobu mýdla nebo pracího prostředku. Díky nasušení budou vždy po ruce

Mouchy mohou přenášet různé nemoci, milují odpadky a rády sedají na potraviny nebo do pití, které necháte na stole nebo terase. Co proti mouchám bude fungovat? Můžete proti nim použít například bylinky, které jim nevoní. Takových najdete opravdu mnoho, ale jejich další výhodou je, že je pak můžete použít také v kuchyni. Aromatické a navíc domácí prostředky zamezí tomu, že vás mouchy budou obtěžovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vůně, které milujeme, budou mouchy nesnášet

A jaké vůně budou mouchy nenávidět, a přitom je lidé tolik milují? Možná budete překvapení, ale jejich největším nepřítelem je vůně vanilky. Je to oblíbená vůně, kterou si můžete zakoupit v mnoha obchodech. Stačí nalít vanilkový extrakt do sklenice a postavit k oknu. Můžete také natřít vanilkový olej na rámy dveří nebo oken.

Mohlo by vás zajímat:  Odlakovač se hodí i těm, kteří si nehty nelakují. Má totiž ještě jiné skvělé využití

Na parapety můžete vysadit bylinky, které mouchy budou odpuzovat. Zkusit můžete například bazalku, tymián nebo mátu. Mouchy se vašemu domovu budou vyhýbat. Kromě toho ale můžete využít také česnek. Ten si rozeberte na stroužky a ty pak jen položte na misku. Hřebíček má také silné aroma, které mouchy nesnesou.

Zdroj: https://www.communitychickens.com/flies-hate-vanilla/
Přidat na Seznam.cz