Vytopený byt může rostliny i zabít. S několika tipy přečkají ve zdraví až do jara

Vytopený byt může rostliny i zabít. S několika tipy přečkají ve zdraví až do jara

Rostliny dokonale zdobí interiér a každý pokoj s nimi vypadá ještě lépe. Abyste si však mohli vychutnat jejich krásu, musíte o ně správně pečovat a zaručit jim správné podmínky. Jedním z nejdůležitějších faktorů je umístění rostlin. Dávejte si na to pozor, každá rostlina vyžaduje něco jiného.

Rostliny, které mohou být u radiátoru

Existují rostliny, které se přizpůsobily životu v podmínkách omezené dostupnosti vody. Jsou to sukulenty, které se dobře přizpůsobily, aby vydržely delší období sucha. Takže pokud chceme mít doma rostliny, které jsou odolné vůči topné sezóně, stojí za to si je vybrat. Teplý a suchý vzduch jim nijak zvlášť neškodí. Proto přežijí dobře podzim i zimu v bytě.

Některé z nich je třeba přesunout na jiné místo – během zimování potřebují chlad. Rostliny, které mají rády chlad (ale ne mráz) v zimě, zahrnují mimo jiné fuchsie, kamélie, citrusy a oleandry. Vyžadují teplotu asi 5–10 stupňů Celsia.

Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání během topné sezóny

Domácí hrnkové květiny se vyplatí pokropit vodou 2–3krát týdně. V období podzimu a zimy musíte rostliny zalévat méně často. Pokud jste je například zalévali 3–4krát týdně, na podzim a v zimě se vyplatí dělat to jen 1–2krát týdně. Je také třeba připomenout, že pokud postříkáte rostliny vodou, znamená to další snížení frekvence zavlažování.

Mohlo by vás zajímat:  Domov pod útokem hlodavců: vyzrajte na nezvané hosty prostředky, před kterými prchnou

Vlhkost v bytě se může zvýšit také pomocí zvlhčovačů vzduchu. Používáte-li v domě podlahové topení nebo květiny stojí na vyhřívaném parapetu, pod květináče můžete dát korkové nebo lepenkové podložky. Rostlinu můžete také vložit do ploché misky s vodou a kamínky nebo štěrkem. Voda se postupně odpaří a zvlhčí ji.

Zdroj: https://www.patchplants.com/gb/en/read/plant-care/how-to-care-for-your-houseplants-in-winter/
Přidat na Seznam.cz