Správně vyčistit brýle umí málokdo. Přitom k tomu stačí pouze voda a hadřík

Správně vyčistit brýle umí málokdo. Přitom k tomu stačí pouze voda a hadřík

Jestli pravidelně nosíte brýle, tak určitě víte, že je každou chvíli máte v ruce na čištění. Pyl, prach a další nečistoty jsou největším nepřítelem. Jestli ale používáte horkou vodu, kapesníčky nebo vlhčené ubrousky, brýlím můžete spíše zkrátit životnost, než že je skutečně vyčistíte. Jak při čištění postupovat, abyste měli čistá skla i obroučky?

Nepotřebujete drahé prostředky, stačí vám to, co najdete doma

Začněte vždy jako první čistit skla. Je to chyba, kterou dělá většina lidí. Na čočky se přitom zachytí nejvíce nečistot, je tedy nutné je nejdříve umýt, poté vyčistit a důkladně vyleštit, aby se jejich povrch nemohl poškrábat. Brýle vždy držte za rámečky, dejte je pod teplou, ale nikoli horkou vodu a opláchněte z obou stran.

Samotné čištění brýlí už je na vás. Můžete použít hadřík z mikrovlákna, který dostanete k nákupu nových brýlí. Můžete ale použít kousek bavlny nebo hedvábí. Brýle otírejte velmi jemně, abyste je nepoškrábali. Na nečistoty v mezerách můžete použít lakový benzín. Stačí do něj namočit vatový tampon a otřít všechny štěrbiny, které najdete. Pokaždé ale vatový tampon nebo tyčinku vyměňte, abyste špínu nezanášeli na jiná místa.

Mohlo by vás zajímat:  Oplachování pitnou vodou nedostačuje. Zeleninu a ovoce zbaví pesticidů tři snadné postupy
Zdroj obrázku: Freepik

Nejdůležitější částí je brýle důkladně osušit

Na vysušení použijte speciální hadřík na čištění čoček. Brýle držte vždy za rámečky, ale jestli tento hadřík nemáte, poslouží kousek bavlny. Jestli ale nespěcháte, můžete brýle nechat přirozené uschnout. Poté proti světlu zkontrolujte každou čočku, případně nečistoty ještě odstraňte. I při čištění brýlí je nutné dodržovat několik pravidel.

Nepoužívejte k čištění silné prostředky, které mohou obsahovat agresivní látky. Čočky brýlí byste nikdy neměli otírat papírovými kapesníky nebo tričkem či košilí. Mohli byste je poškrábat. Nikdy také nepoužívejte špinavé ručníky. Brýle si každý večer ukládejte do pouzdra, nikdy je nenechávejte jen tak ležet na stolku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-clean-glasses
Přidat na Seznam.cz